Podręcznik szybkiego startu i instalacji Bosch B22ct80sns

Bosch B22ct80sns to przystępna, wydajna i wszechstronna lodówka do zabudowy, która zapewnia najwyższą jakość i trwałość. Podręcznik szybkiego startu i instalacji jest łatwy w użyciu i zawiera wszystkie informacje niezbędne do instalacji, konfiguracji i użytkowania lodówki. Podręcznik szybkiego startu i instalacji zawiera również kroki, które musisz wykonać, aby zapewnić bezpieczeństwo twojej lodówki oraz wszelkie informacje dotyczące konserwacji i utrzymania twojej lodówki w doskonałym stanie. Podręcznik szybkiego startu i instalacji jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej firmy Bosch i można go pobrać bezpłatnie.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik szybkiego startu i instalacji Bosch B22ct80sns

Sięgaj wysoko dzięki pralce i suszarce montowanym w kolumnie.

Nie jest tajemnicą, że montaż urządzeń w kolumnie może zapewnić oszczędność cennej przestrzeni. Nie wiesz, jak zacząć? Nasz podręcznik instalacji pokazuje, w jaki sposób łatwo i bezpiecznie zamontować urządzenia ładowane od przodu w kolumnie.

Porada: Uzyskaj pomoc! Zleć montaż urządzeń wykwalifikowanemu profesjonaliście.

więcej

Przejdź do pralek i suszarek

Jak zainstalować pralkę i suszarkę montowane w kolumnie?

Umieść łącznik w odpowiednim miejscu i wypoziomuj go.

Umieść łącznik na pralce.

Upewnij się, że jest wypoziomowany.

Przewierć i zamocuj.

Zaznacz otwory do wywiercenia.

Wywierć otwory w pralce.

Zamocuj łącznik za pomocą śrub.

Zdejmij płytki mocujące.

Zdejmij płytki mocujące z suszarki.

Wyreguluj nóżki.

Wyreguluj wysokość nóżek suszarki (min. 17 mm).

Wysuń.

Wysuń wyciąganą półkę i zdejmij płytki mocujące z przedniej strony łącznika.

Zamontuj suszarkę.

Zamontuj suszarkę na pralce.

Wsuń suszarkę w rowki na łączniku.

Zamocuj płytki mocujące i zakończ.

Dokręć płytki mocujące za pomocą śrub.

Nasz podręcznik bezpiecznej instalacji urządzeń ładowanych od przodu w kolumnie.

1. Wybierz model pralki i suszarki do montażu w kolumnie.

Po pierwsze upewnij się, że posiadasz model pralki i suszarki do montażu w kolumnie. Jeśli nie masz pewności, sprawdź podręcznik użytkownika. Obydwa urządzenia powinny znajdować się w jednej linii po zamontowaniu w kolumnie.

Porada: Wszystkie pralki i suszarki do ubrań marki Bosch można montować w kolumnie. Chcesz mieć większą pewność? Wybierz model pralki i suszarki do montażu w kolumnie z tej samej serii produktów.

Przejdź do pralek i suszarek

2. Sprawdź, jakim miejscem dysponujesz.

Ile potrzebujesz przestrzeni? Sprawdź wymiary pralki i suszarki. Weź pod uwagę wysokość pralki, suszarki i łącznika.

 • Wysokość standardowych pralek i suszarek o głębokości 60 cm wynosi zwykle 85 cm.
 • Obydwa urządzenia zajmą około 0, 6 metra sześciennego.
 • Należy pozostawić dodatkowe 50–80 mm po obydwu stronach na przewody i odpowietrzacze oraz w celu odprowadzania ciepła.

3. Czego potrzebujesz, aby zamontować pralkę i suszarkę w kolumnie?

Należy teraz zebrać potrzebne narzędzia. Oto, czego potrzebujesz do montażu urządzeń.

4. Wypoziomuj pralkę.

Wypoziomuj pralkę przed montażem, aby uniknąć pochylania się kolumny. Zrób to w następujący sposób: umieść poziomicę na górze pralki. Jeśli pęcherzyk powietrza znajduje się dokładnie między dwiema liniami, pralka jest wypoziomowana. Jeśli pęcherzyk przemieszcza się na bok, strona ta znajduje się wyżej. Podnieś przeciwległą nóżkę, aby wypoziomować urządzenie.

Porada: Jeśli pralka jest umieszczona na twardej powierzchni, takiej jak beton lub płytki, użyj gumowych podkładek, aby pochłaniać wibracje i tłumić hałas. Po umieszczeniu pod nóżkami pralki zapobiegają one także niezamierzonym ruchom.

5. Użyj łącznika.

Łącznik jest doskonałym wyborem ułatwiającym montaż w kolumnie. Zwykle składa się on z ramy i elementów mocujących takich jak śruby. Rama tworzy niewielką przestrzeń między urządzeniami, rozkładając równomiernie ciężar suszarki i pochłaniając wibracje. pl/sklep/pranie-i-suszenie/akcesoria-do-montazu-i-zabudowy/laczniki-do-montazu-suszarki-na-pralce">Zobacz nasze łączniki

6. Naklej taśmy antypoślizgowe.

Po wypoziomowaniu pralki i przed montażem łącznika zastosuj taśmy antypoślizgowe. Przytnij je, aby dostosować je do nóżek suszarki. Upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha. Naklej jedną na każdym górnym rogu pralki.

7. Umieść suszarkę na pralce.

Pamiętaj: zawsze montuj suszarkę na pralce, a nie odwrotnie! Ten etap powinien być wykonywany przez doświadczonego, wykwalifikowanego profesjonalistę. Do podniesienia suszarki potrzeba co najmniej dwóch osób.

Suszarki do ubrań są bardzo ciężkie, więc podczas podnoszenia należy zachować wyjątkową ostrożność. Kucnij i podnieś suszarkę od dołu, aby umieścić ją na pralce.

Porada: Przygotuj wszystkie elementy i zadzwoń po lokalnego technika, który wykona najcięższe prace.

Zawsze kontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta w przypadku pytań lub jeśli potrzebujesz wsparcia.

Ile waży suszarka do ubrań?

Suszarka do ubrań waży od 45 do 60 kg, w zależności od wielkości, modelu i typu. Upewnij się, że suszarkę podnoszą co najmniej dwie osoby.

Czy mogę zamontować pralkę na suszarce?

Nie, należy zawsze montować suszarkę na górze. Pralki mogą być bardzo ciężkie po napełnieniu wodą, dlatego powinny pozostać na podłodze. Pralki charakteryzują się także dużymi prędkościami obrotów, co zwiększa ryzyko wypadku w przypadku montażu w kolumnie.

Czy mogę transportować suszarkę do ubrań w pozycji leżącej?

Zależy to od modelu suszarki. Suszarki kondensacyjne mogą być w razie potrzeby umieszczane na boku. Suszarki z pompą ciepła powinny być zawsze transportowane w pozycji stojącej.

Opcja: użyj paska mocującego.

Pasek mocujący pomaga bezpiecznie zamontować urządzenia w kolumnie, w szczególności w przypadku kolumny wolnostojącej. Postępuj zgodnie z następującymi krokami:

 • Zacznij od jednej strony: przewlecz pasek przez łącznik, z dźwignią na pasku skierowaną do góry.
 • Przeciągnij pasek pod pralką i przez otwór po drugiej stronie.
 • Zamontuj suszarkę na pralce. Naciągnij pasek na suszarce w kierunku napinacza.
 • Przeciągnij pasek przez środkowy otwór napinacza.
 • Zaciśnij pasek i zatrzaśnij dźwignię.
 • Bardziej kompaktowa alternatywa: pralko-suszarka.

  Istnieje inne rozwiązanie oszczędzające jeszcze więcej miejsca: pralko-suszarka. To wszechstronne rozwiązanie umożliwia pranie i suszenie ubrań w jednym urządzeniu oszczędzającym przestrzeń. pl/produkty/pranie-i-suszenie/pranie-i-suszenie">Poznaj pralko-suszarki

  Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

  Uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące swoich urządzeń od naszego Działu Obsługi Klienta. pl/serwis/kontakt-i-informacje">Uzyskaj pomoc

  Znajdź dystrybutora.

  Porady eksperckie w zasięgu ręki. Znajdź lokalnego specjalistę Bosch. pl/wyszukiwarka-punktow-serwisowych">Wyszukaj teraz

  Wypróbuj naszą wyszukiwarkę pralek.

  Nasza internetowa wyszukiwarka pralek pomoże Ci wybrać odpowiednie nowe urządzenie – wystarczy tylko kilka kliknięć.

 • Uruchom wyszukiwarkę pralek
 • Porównaj serie pralek.

  Jakie są różnice między pralkami z serii 8 i serii 6? Dowiedz się już teraz!

 • Poznaj serie
 • 1 WorkCentre 4150 Podręcznik szybkiego startu

  2

  3 WorkCentre 4150 Podręcznik szybkiego startu

  4

  5 Xerox WorkCentre 4150 Podręcznik szybkiego startu Dziękujemy za zakup urządzenia WorkCentre Jeśli zapoznasz się z procedurami zawartymi w niniejszym podręczniku w kolejności w jakiej zostały zamieszczone, będziesz potrafił bez problemu: Podłączyć urządzenie WorkCentre Skonfigurować urządzenie WorkCentre Zainstalować opcjonalne komponenty Obsługiwać urządzenie WorkCentre Spis treści Instalacja urządzenia WorkCentre... 3 Włączanie urządzenia WorkCentre... 4 Urządzenie WorkCentre... 6 Podłączenie do sieci... 9 Instalacja sterowników druku Konfiguracja poczty Ustawienia faksu Instalacja zestawów opcji Kopiowanie Drukowanie dokumentu Wysyłanie faksu Skanowanie sieciowe Wysyłanie wiadomości Faks LAN Zwiększanie wydajności urządzenia WorkCentre Rozwiązywanie problemów Pomoc Podręcznik szybkiego startu 1

  6 Informacje na temat bezpieczeństwa, regulacji prawnych, zgodności z normami dotyczącymi ochrony środowiska, nielegalnego kopiowania, recyklingu i utylizacji produktów znajdują się w odpowiednich rozdziałach Podręcznika użytkownika. Jeśli wymagane są bardziej szczegółowe informacje związane z funkcjami urządzenia WorkCentre, należy zapoznać się z Podręcznikiem użytkownika oraz płytą CD Administracja systemem. Wsparcie techniczne oraz informacje na temat zamawiania materiałów eksploatacyjnych i nośników druku można uzyskać na stronie firmy Xerox Przygotowanie: Xerox GKLS European Operations Bessemer Road Welwyn Garden City Hertfordshire AL7 1BU ENGLAND 2006 by Xerox Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawami autorskimi chronione są wszystkie formy materiałów i informacji objętych tymi prawami, w tym również, ale nie wyłącznie, treści generowane przez programy komputerowe i wyświetlane na ekranie w postaci ikon, przycisków i okien dialogowych. Wszystkie produkty Xerox wymienione w tej publikacji są znakami towarowymi Xerox Corporation. Nazwy produktów i znaki towarowe innych firm zostają niniejszym uznane. Informacje podane w niniejszym dokumencie są zgodne ze stanem w czasie publikacji. Firma Xerox zastrzega sobie prawo do zmiany informacji w dowolnym czasie bez uprzedzenia. Zmiany i aktualizacje techniczne będą dodawane w następnych wydaniach dokumentacji. Aby uzyskać najnowsze informacje, należy odwiedzić stronę 2 Podręcznik szybkiego startu

  7 Instalacja urządzenia WorkCentre 1 Rozpakuj urządzenie WorkCentre i pozostałe komponenty oraz instrukcje instalacji. 2 Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która opisuje proces montażu urządzenia WorkCentre oraz jego dodatkowych elementów. Występują cztery poniżej przedstawione konfiguracje. Standardowe wyposażenie WorkCentre 4150 WorkCentre 4150s WorkCentre 4150x WorkCentre 4150xf Kopiowanie Taca 1 i taca boczna Kopiowanie, drukowanie i Taca 1 i taca boczna Kopiowanie, drukowanie, i faks Taca 1, taca 2 i taca boczna Kopiowanie, drukowanie, i faks Taca 1, 2, 3, 4 i taca boczna Finisher Wyposażenie opcjonalne Zewnętrzny interfejs 256 Mb pamięci Taca 2 i podstawa Taca 3/4, mała podstawa Finisher Faks Zewnętrzny interfejs. Taca 2 i podstawa Taca 3/4, mała podstawa Finisher Faks Zewnętrzny interfejs. 256 Mb pamięci Podstawa Taca 3/4, mała podstawa Finisher Zewnętrzny interfejs 256 Mb pamięci Funkcje opcjonalne Nadpisanie obrazu Skanowanie sieciowe Zliczanie sieciowe Faks serwera Nadpisanie obrazu Skanowanie sieciowe Zliczanie sieciowe Faks serwera Nadpisanie obrazu Skanowanie sieciowe Zliczanie sieciowe Faks serwera Oprócz tego: Przewód zasilający, płyta CD z dokumentacją, płyta CD ze sterownikami druku, (tylko konfiguracje WorkCentre 4150s, 4150x i 4150xf), Podręcznik szybkiego startu (ten podręcznik) oraz kabel telefoniczny (tylko w przypadku konfiguracji z funkcją faksu). Podręcznik szybkiego startu 3

  8 Włączanie urządzenia WorkCentre Po złożeniu urządzenia WorkCentre należy je skonfigurować. Konfiguracja odbywa się za pomocą klucza włączania produktu, w momencie gdy urządzenie jest włączane po raz pierwszy. Klucz włączania produktu jest dostarczony w plastikowym pojemniku w opakowaniu razem z urządzeniem. Procedura konfiguracji urządzenia: 1 Znajdź plastikowy pojemnik zawierający klucz włączania produktu. Wyjmij plastikową kartę i ostrożnie wyciśnij z niej klucz. 2 Umieść klucz włączania produktu w gnieździe czytnika kart po lewej stronie urządzenia. Klucz włączania produktu Gniazdo czytnika kart Zielona dioda Wyłącznik Przewód zasilający 3 Podłącz przewód zasilający do urządzenia oraz do gniazda zasilania. 4 Włącz urządzenie. 5 Wyświetlony zostanie ekran Nastaw. Podst. Języka. Wybierz język, a następnie polecenie Zapisz. 6 Wyświetlony zostanie ekran Installation Wizard (Kreator instalacji). Wybierz opcję Następne. 4 Podręcznik szybkiego startu

  9 7 Wyświetlony zostanie ekran Ustawienia włączania produktu. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. UWAGA: Gdy zielona dioda przestanie migać i zacznie świecić się nieprzerwanie (około 10 sekund), oznacza to, że proces konfiguracji został zakończony. Wyjmij klucz włączania produktu i wybierz opcję Następne na ekranie. 8 Na ekranie Konfiguracja urządzenia pojawi się zapytanie o potwierdzenie wykrycia prawidłowej konfiguracji urządzenia WorkCentre. Jeśli wystąpił jakiś błąd, postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Jeśli konfiguracja jest prawidłowa, wybierz opcję Następne. 9 Wyświetlony zostanie ekran Podstawowy Rozmiar Papieru. Wybierz rozmiar A4 lub 8, 5 x 11 cali oraz opcję Następne. 10 Wyświetlony zostanie ekran Numer Telefonu Serwisu i Dostawcy Materiałów. Wpisz Numer Telefonu Serwisu Xerox i Numer Telefonu Dostawcy Materiałów, a następnie wybierz opcję Następne. UWAGA: Dane te służą jedynie dla informacji. W przypadku nieposiadania tych danych można te pola pozostawić puste. 11 Na kolejnych 4 ekranach można ustawić Format Daty, Datę, Format Zegara i Godzinę. Na każdym ekranie wprowadź odpowiednie dane postępując według instrukcji i wybierz opcję Następne. 12 Wyświetlony zostanie ekran Nastawienie Różnicy od Średniego Czasu (Greenwich). Średni czas Greenwich (GMT) to czas stanowiący podstawę dla obliczenia czasu w każdej strefie czasowej na świecie. Na końcu tego podręcznika znajduje się tabela zawierająca przesunięcia czasów względem czasu GMT. Należy albo odczytać w niej różnicę względem czasu GMT dla danego miejsca, albo, jeśli danej strefy czasowej nie ma w tabeli, sprawdzić jej czas na stronie internetowej Po wprowadzeniu różnicy względem czasu GMT wybierz opcję Następne. 13 Wyświetlony zostanie ekran Gratulujemy. Oznacza to pomyślne zakończenie konfiguracji w części Nastawienia Systemu w programie Xerox Installation Wizard. Wybierz opcję Zakończenie, aby kontynuować. UWAGA: W niektórych lokalizacjach pojawi się na ekranie komunikat z pytaniem o kod pakietu stronicowego. W takim przypadku należy skontaktować się z działem obsługi klienta w celu uzyskania odpowiedniego kodu. 14 Wyświetlony zostanie ekran Maszyna jest w trakcie samotestu i rozpocznie się wprowadzanie ustawień konfiguracji w urządzeniu. Gdy proces ten się zakończy, wyświetlony zostanie ekran Kopiowanie Podstaw. Urządzenie WorkCentre będzie wówczas gotowe do pracy. Podręcznik szybkiego startu 5

  10 Urządzenie WorkCentre 1 2 Pulpit sterowania: Ekran dotykowy i klawiatura numeryczna. 3 Finisher: Opcjonalny finisher układa i zszywa wydrukowane arkusze. 4 Tace papieru: Taca 1 jest standardowa, tace 2, 3i4 są opcjonalne. Wszystkie tace pełnią tę samą funkcję. Tace 2, 3i4 są zamienne Podajnik dokumentów: Służy do skanowania wielu dokumentów. Szyba dokumentów, która znajduje się pod podajnikiem, służy do skanowania pojedynczych dokumentów, zszytych dokumentów itp. 5 Taca boczna: Umożliwia drukowanie na niestandardowych nośnikach. 6 Podstawa: Szafkę można zamontować tylko w sytuacji, gdy tace 3 i 4 nie są zainstalowane. Wewnątrz urządzenia WorkCentre Wewnątrz urządzenia WorkCentre znajdują się dwa elementy, które podlegają wymianie przez użytkownika jest to wkład bębna zestawu SMart (7) i wkład tonera (8). 9 7 W przypadku, gdy zainstalowany jest opcjonalny finisher, dodatkowym wymiennym elementem jest wkład zszywek. 8 W tym miejscu znajduje się również numer seryjny (9). Gdy wyświetlacz urządzenia jest włączony, można wyświetlić na nim numer seryjny urządzenia poprzez naciśnięcie przycisku Stan Maszyny. 6 Podręcznik szybkiego startu

  11 Opis pulpitu sterowania Stan zadania Usługi Pomoc Dostęp Język Oszczędzanie energii Przerwanie drukowania Wyczyść wszystko Stan urządzenia Wyświetlacz i ekran dotykowy Klawiatura numeryczna Anuluj wpis Start Stop Pozycja Usługi Stan zadania Stan urządzenia Wyświetlacz i ekran dotykowy Pomoc Język Dostęp Klawiatura numeryczna Anuluj wpis Wskaźnik funkcji oszczędzania energii Kasuj/kasuj wszystko Przerwanie drukowania Stop Start Opis Wyświetla ekran Usługi, który umożliwia wybranie funkcji Umożliwia podgląd aktualnego stanu zadania oraz kolejek zadań. Zapewnia dostęp do informacji o urządzeniu, jego stanie, numerze seryjnym oraz umożliwia drukowanie raportów. Wyświetla aktualny stan urządzenia WorkCentre oraz ekrany umożliwiające wybór funkcji urządzenia. Wyświetla komunikaty pomocy związane z daną funkcją oraz komunikaty o błędach. Umożliwia wybór języka na wyświetlaczu. Zapewnia dostęp do ustawień urządzenia dla administratora. Umożliwia wprowadzaniem znaków alfanumerycznych. Anulowanie wpisu wprowadzonego za pomocą klawiatury numerycznej. Wskazuje, kiedy urządzenie przechodzi w tryb energooszczędny. Naciśnij raz, aby skasować aktualny wpis. Naciśnij dwa razy, aby powrócić do poprzednich ustawień. Umożliwia przerwanie bieżącego zadania, aby uruchomić pilniejsze zadanie. Zatrzymanie bieżącego zadania lub zadania w trakcie realizacji. Umożliwia rozpoczęcie zadania. Podręcznik szybkiego startu 7

  12 Ładowanie papieru do tac papieru 1 Otwórz tacę papieru i załaduj papier do tacy. NIE wkładaj papieru powyżej linii Max. 2 Ustaw prowadnice w taki sposób, aby papier dochodził do prawej krawędzi tacy. 3 Po zamknięciu tacy wyświetli się ekran Informacje otacy. Wprowadź rozmiar, typ i kolor papieru, który został załadowany i naciśnij polecenie Potwierdź. Prowadnice Ładowanie dokumentów Dokumenty mogą być umieszczane w podajniku dokumentów lub na szybie dokumentów. 1 Umieść dokumenty, które mają być kopiowane, zadrukowaną stroną do góry w tacy wejściowej podajnika dokumentów, tak aby góra strony znajdowała się z lewej strony lub z tyłu tacy. 2 Ustaw prowadnicę dokumentu, aby lekko dotykała obu stron dokumentu. Lub otwórz podajnik dokumentów i umieść pojedynczy arkusz zadrukowaną stroną w dół na szybie dokumentów, przysuwając go do tylnego lewego narożnika szyby. UWAGA: Dokumenty są skanowane tylko raz, nawet w przypadku drukowania wielu kopii. 8 Podręcznik szybkiego startu

  13 Podłączenie do sieci W przypadku urządzenia WorkCentre 4150s, 4150x lub 4150xf postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby podłączyć urządzenie do sieci Ethernet TCP/IP. Jeśli urządzenie WorkCentre ma być podłączone do sieci innego typu lub gdy mają być użyte inne protokoły, należy zapoznać się z płytą CD Administracja systemem. Testowanie urządzenia WorkCentre Przed podłączeniem urządzenia WorkCentre do sieci należy sprawdzić, czy urządzenie pracuje prawidłowo jako kopiarka. 1 Umieść dokument w podajniku dokumentów i wykonaj 3 kopie. 2 Jeśli kopie zostały wykonane prawidłowo, skonfiguruj połączenie sieciowe zgodnie z poniższym opisem. Jeśli kopiowanie nie powiodło się, patrz Rozwiązywanie problemów na stronie 32. Podłączenie do sieci przy użyciu TCP/IP Możesz ustanowić połączenie sieciowe TCP/IP za pomocą następujących metod: DHCP: Użyj tej metody, aby serwer DHCP automatycznie przypisał adres IP. Opcja ta jest ustawiona domyślnie. Statyczny adres IP: Użyj tej metody, aby ręcznie przypisać adres IP przydzielony przez administratora sieci. Podczas włączania urządzenie WorkCentre automatycznie używa serwera DHCP w celu uzyskania konfiguracji sieciowej. Aby używać statycznego adresu IP, należy wyłączyć serwer DHCP, a następnie ręcznie wprowadzić adres IP, maskę podsieci oraz adres serwera DNS. 1 Podłącz przewód ethernetowy do złącza RJ45 urządzenia WorkCentre. UWAGA: Przewód ethernetowy nie jest dostarczony z urządzeniem. 2 Wykonaj kolejną procedurę związaną z ustawieniem adresu przy użyciu serwera DHCP. Jeśli chcesz ustawić statyczny adres IP, przejdź do Konfiguracja sieci przy użyciu adresu statycznego IP na stronie 10. Złącze sieciowe RJ45 Podręcznik szybkiego startu 9

  14 Konfiguracja sieci przy użyciu serwera DHCP 1 Po uruchomieniu urządzenia WorkCentre urządzenie negocjuje adres IP z serwerem DHCP. Poczekaj dwie minuty, aż konfiguracja sieci zostanie zakończona, a następnie sprawdź przydzielony adres IP zgodnie z poniższą procedurą: Na pulpicie sterowania kliknij przycisk Dostęp, następnie wpisz kod dostępu administratora [1111] i wybierz polecenie Wprowadź. Wybierz Tryb Narzędzi > Nastawienie Sieci i Łączności > Nastawienie Sieci > Opcje TCP/IP > Nastawienia TCP/IP. Przydzielony adres TCP/IP jest podany w polu Nazwa/Adres. 2 Potwierdź, że adres IP został przydzielony i że jest on prawidłowym adresem dla Twojej sieci. UWAGA: Jeśli adres IP rozpoczyna się 169. xxx. xxx, serwer DHCP nie przydzielił prawidłowo adresu lub serwer DHCP nie jest dostępny w tym urządzeniu. Skontaktuj się z administratorem sieci, aby uzyskać pomoc. Konfiguracja sieci przy użyciu adresu statycznego IP Przed rozpoczęciem konfiguracji uzyskaj od administratora sieci następujące dane: Adres IP Adres bramy Maska podsieci Adres serwera DNS 1 Na pulpicie sterowania kliknij przycisk Dostęp, następnie wpisz kod dostępu administratora [1111] i wybierz polecenie Wprowadź. 2 Na ekranie wybierz Tryb narzędzi > Nastawienie Sieci i Łączności > Nastawienie Sieci > Opcje TCP/IP. 3 Wybierz opcję HTTP i Wł.. Wybierz polecenie Zapisz. 4 Wybierz opcję Nastawienia TCP/IP. 5 Naciśnij przycisk Adresowanie Dynamiczne. Domyślnie wybrana jest opcja DHCP. Wybierz opcję Wył., aby wyłączyć DHCP i naciśnij polecenie Zapisz. 6 Wybierz opcję Nazwa/Adres. Wprowadź Nazwę Gospodarza (Host), naciskając symbole klawiatury. Wprowadź Adres IP, naciskając każde pole i wprowadzając numer za pomocą klawiatury numerycznej. 7 Wybierz opcję Podsieć i bramka. Wprowadź numery Maski Podsieci i Bramki IP. 8 Jeśli nie chcesz konfigurować ustawień DNS, przejdź do kolejnego kroku. Jeśli chcesz skonfigurować ustawienia DNS, wybierz przycisk Konfiguracja DNS. Wprowadź Nazwę Domeny i adres Preferowanego Serwera DNS. 9 Statyczny adres IP został właśnie skonfigurowany. Wybierz opcję Wyjście z Narzędzi. 10 Podręcznik szybkiego startu

  15 Instalacja sterowników druku Procedura przedstawia instalację sterowników druku przy użyciu płyty CD ze sterownikami druku. UWAGA: Jeśli chcesz zainstalować inne sterowniki druku lub korzystasz z innego systemu operacyjnego, więcej informacji znajdziesz na płycie CD Administracja systemem. Sterowniki druku znajdują się na płycie CD Sterowniki druku, która została dostarczona razem z urządzeniem WorkCentre. Możesz użyć płyty CD Sterowniki druku i faksu CentreWare, aby zainstalować jednocześnie wiele składników, tj. sterowniki druku, dokumentację użytkownika oraz elementy PPD (PostScript Printer Description). Aby użyć program instalacyjny uruchom płytę CD Sterowniki druku i faksu CentreWare, która została dostarczona razem z urządzeniem WorkCentre. UWAGA: CentreWare jest grupą aplikacji, usług internetowych oraz sterowników druku, które zapewniają użytkownikom wsparcie podczas konfiguracji i instalacji urządzenia. 1 Włóż płytę CD ze sterownikami do napędu CD stacji roboczej klienta. 2 Jeśli płyta CD nie uruchomi się automatycznie, przejdź do menu Start, wybierz opcję Uruchom i znajdź napęd CD. Wybierz plik Setup i kliknij opcję OK. Kliknij przycisk OK, aby uruchomić procedurę instalacyjną. 3 Wybierz język instalacji i naciśnij opcję Dalej. Pojawi się ekran sterownika. 4 Wybierz polecenie Zainstaluj sterowniki. 5 Wybierz polecenie Zainstaluj sterowniki druku. UWAGA: Sterownik Adobe PostScript 3 jest instalowany domyślnie. 6 Aby zainstalować sterowniki druku PCL 5 lub PCL 6, wybierz pozycję Opcje i zaznacz pola obok wymaganych sterowników. 7 Wprowadź adres IP drukarki, nazwę DNS lub ścieżkę UNC urządzenia WorkCentre. 8 Wybierz polecenie Zainstaluj. 9 Postępuj zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie, aby zakończyć instalację. 10 Gdy sterownik druku jest już zainstalowany, wyślij wydruk próbny ze sterownika druku lub prześlij zadanie druku do urządzenia WorkCentre. 11 Jeśli drukowanie powiedzie się, przejdź do kolejnej procedury instalacyjnej opisanej w tym dokumencie. Jeśli drukowanie nie powiedzie się, patrz Rozwiązywanie problemów na stronie 32. Szczegółowe informacje można znaleźć na płycie CD Administracja systemem, dołączonej do urządzenia WorkCentre. Podręcznik szybkiego startu 11

  16 Konfiguracja poczty Aby skonfigurować obsługę poczty, wykonaj poniższą procedurę. Jeśli w tej chwili nie chcesz skonfigurować tej usługi, przejdź do opcji Nastawienia Faksu. Jeśli urządzenie występuje w konfiguracji z obsługą sieci, usługa będzie włączona. UWAGA: Jeśli nie widzisz przycisku na ekranie Wszystkie usługi, włącz obsługę i w Ścieżce narzędzi. (Wybierz kolejno Dostęp > Kod [1111] > Wprowadź > Tryb Narzędzi > Dalej > Dodatkowe Usługi >. ) Przed rozpoczęciem procedury konfiguracji należy sprawdzić, czy następujące elementy są dostępne lub zostały wykonane. Sprawdź, czy urządzenie WorkCentre prawidłowo pracuje w sieci oraz czy włączona jest obsługa poczty na ekranie Wszystkie Usługi. Sprawdź, czy protokoły TCP/IP i HTTP zostały skonfigurowane w urządzeniu i czy działają prawidłowo. Patrz Konfiguracja sieci przy użyciu adresu statycznego IP na stronie 10. Uzyskaj adres IP serwera poczty SMTP, który akceptuje pocztę przychodzącą. Sprawdź, czy ustawienia DNS są prawidłowo skonfigurowane i uzyskaj adres nazwy domeny, jeśli jest to wymagane. Utwórz konto, które będzie używane przez urządzenie WorkCentre jako domyślny adres w polu Od. Sprawdź działanie konta wysyłając na konto urządzenia Xerox. Zadanie to należy wykonać na kliencie poczty w sieci obsługującej SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) oraz POP3 (Post Office Protocol 3). Konfigurację ustawień poczty umożliwiają usługi internetowe, dlatego konfigurację można przeprowadzić za pomocą przeglądarki internetowej. 1 Otwórz przeglądarkę internetową i wprowadź adres TCP/IP urządzenia WorkCentre na pasku adresu. Naciśnij przycisk Enter. 2 Wybierz kolejno Properties (Właściwości) > Connectivity (Łączność) > Protocols (Protokoły) > TCP/IP. 3 Wprowadź nazwę domeny w polu Domain Name (np. abc. xyz. firma. pl) Jeśli mają być używane nazwy hostów, wymagane jest skonfigurowanie jedynie ustawień DNS. UWAGA: Jeśli w urządzeniu WorkCentre jest ustawione dynamiczne adresowanie (DHCP lub BootP), to nazwa domeny nie będzie dostępna. Aby to zmienić, wybierz opcję Static (Statyczny) z listy menu IP Address Resolution (Przekształcanie adresu IP). 4 Przewiń do końca ekranu i kliknij przycisk Apply (Zastosuj), aby wprowadzić zmiany. Przejdź do bieżących narzędzi administratora i wpisz wartości w polach User Name (Nazwa użytkownika) i Password (Hasło). Wartości domyślne to [admin] (istotna jest wielkość liter) oraz [1111]. 5 Z menu Protocols (Protokoły) wybierz pozycję SMTP Server (Serwer SMTP). 6 Wybierz opcję IP Address (Adres IP) lub Host Name (Nazwa hosta) i wprowadź nazwę hosta lub adres IP i numer portu () serwera SMTP. Domyślny port to Podręcznik szybkiego startu

  17 7 Zaznacz pole Server Requires SMTP Authentication, jeśli serwer wymaga uwierzytelnienia SMTP. 8 Wprowadź wartości w polach Login Name (Nazwa logowania) oraz Password (Hasło). 9 Jeśli serwer wymaga uwierzytelnienia POP3 przed SMTP, wybierz ustawienie Enable (Włącz) i Login with User Credentials (Zaloguj używając danych uwierzytelnienia użytkownika) lub Login with Device Credentials (Zaloguj używając danych uwierzytelnienia urządzenia). 10 Jeśli wybrano opcję Login with Device Credentials (Zaloguj używając danych uwierzytelnienia urządzenia), wprowadź wartości w polach Login Name (Nazwa logowania) i Password (Hasło) serwera SMTP. 11 Wybierz polecenie Apply (Zastosuj), aby potwierdzić ustawienia. 12 Z menu Properties (Właściwości) wybierz kolejno Services (Usługi) > Settings (Ustawienie) > Setup (Konfiguracja). 13 Na ekranie Setup możesz wybrać następujące opcje: Rozdzielczość skanowania Typ załącznika Kolor wyjściowy Stempel data/czas na dokumentach PDF Opcje bezpieczeństwa dla From i To Automatyczne wysłanie do siebie Określenie domyślnego tekstu w polu Temat Określenie domyślnego tekst w polu treści Określenie domyślnego tekst podpisu Programowane przycisków SmartKeys Wybieranie reguł przekierowania wiadomości /faksów Wybieranie reguł arkuszy potwierdzenia 14 Po dokonaniu wyboru wybierz polecenie Apply (Zastosuj). UWAGA: Więcej informacji na temat wszystkich opcji i, łącznie z konfiguracją książki adresowej można znaleźć na płycie CD Administracja systemem. Podręcznik szybkiego startu 13

  18 Ustawienia faksu Urządzenia WorkCentre 4150 i 4150s mogą być opcjonalnie wyposażone w faks. Zestaw faksu wymaga instalacji i konfiguracji. Faks w przypadku urządzenia WorkCentre 4150x i 4150xf stanowi standardowe wyposażenie ale wymaga konfiguracji po przeprowadzeniu instalacji WorkCentre. Instalacja zestawu faksu (dotyczy tylko wersji 4150 i 4150s) 1 Zainstaluj zestaw faksu na podstawie instrukcji dostarczonej z zestawem. Podłączenie 2 Podłącz linię telefoniczną do złącza Line (linia) urządzenia WorkCentre. 3 Jeśli chcesz wyposażyć urządzenie WorkCentre w słuchawkę, podłącz ją do złącza Ext. Złącze słuchawki (Ext. ) Złącze Line Konfiguracja 4 Naciśnij przycisk Dostęp, aby przejść do ścieżki narzędzi. 5 Na klawiaturze numerycznej wprowadź [1111] lub aktualny kod i naciśnij polecenie Wprowadź. 6 Wybierz kolejno Tryb Narzędzi > Dalej > Dodatkowe Usługi > Wbudowany Faks. Pojawi się ekran instalacji faksu. 7 Wybierz żądany (lub najbliższy) kraj, dotykając nazwę na liście Nastawienie Kraju i wybierz opcję Następne. 8 Wybierz metodę dzwonienia. W przypadku linii tonowej wybierz opcję Ton. W przypadku linii z 10 impulsami na sekundę wybierz opcję Impuls. W przypadku wątpliwości wybierz opcję Ton. 9 Dotknij symbol na klawiaturze powiązany z Numerem faksu i wprowadź numer telefonu faksu dla urządzenia WorkCentre. 10 Dotknij symbol na klawiaturze powiązany z Nazwą maszyny i wprowadź nazwę dla urządzenia WorkCentre. 11 Wybierz polecenie Zapisz i Zamknij oraz Wyjście z Narzędzi. WorkCentre będzie od tej chwili wysyłać i odbierać transmisje faksów z użyciem ustawień domyślnych. Jeśli chcesz zmienić ustawienia faksu, wprowadź ścieżkę narzędzi zgodnie z opisem przedstawionym w kroku 4 i 5, a następnie wybierz kolejno Tryb Narzędzi > Dalej > Dalej > Nastawienia Faksu. Można wybierać i zmieniać wiele opcji faksu. 14 Podręcznik szybkiego startu

  19 Instalacja zestawów opcji Wybór tej opcji umożliwia uzyskanie instrukcji na temat instalacji i konfiguracji opcjonalnych funkcji: Skanowanie sieciowe Nadpisanie twardego dysku Faks serwera Zliczanie sieciowe UWAGA: Instrukcje dotyczące instalacji i konfiguracji faksu serwera i zliczania sieciowego znajdują się na płycie CD Administracja systemem. Instalacja zestawów opcji Wszystkie zestawy opcji instalowane są w taki sam sposób. Każdy zestaw zawiera klucz włączania produktu oraz instrukcje. 1 Gdy urządzenie WorkCentre jest włączone, umieść klucz włączania produktu w gnieździe czytnika kart, które znajduje się nad wyłącznikiem urządzenia po lewej stronie. 2 Gdy dana funkcja zostanie zainstalowana, pojawi się komunikat informujący o skonfigurowaniu funkcji i o tym, aby wyjąć klucz włączania produktu. Skanowanie sieciowe Gniazdo czytnika kart Skanowanie sieciowe jest funkcją opcjonalna, która jest dostępna w urządzeniach WorkCentre 4150s, 4150x i 4150xf i którą można zakupić u przedstawiciela firmy Xerox. Skanowanie sieciowe umożliwia konwersję dokumentów drukowanych do postaci plików elektronicznych z poziomu serwera lub stacji roboczej w sieci. Istnieją dwie metody konfiguracji skanowania sieciowego: Do skonfigurowania funkcji skanowania sieciowego można użyć usług Internet Services, serwera internetowego wbudowanego w urządzeniu WorkCentre. Instalacja i konfiguracja tej funkcji zostały przedstawione poniżej. FreeFlow SMARTsend jest opcjonalną aplikacją, która umożliwia skanowanie do wielu punktów docelowych. Instalacja i konfiguracja tej funkcji zostały przedstawione na płycie CD administratorów systemu FreeFlow SMARTsend, która jest dostarczana razem z aplikacją. UWAGA: Usługi skanowania powinny być uruchomione w sieci przed uruchomieniem opcji skanowania sieciowego. Podręcznik szybkiego startu 15

  20 Zainstaluj skanowanie sieciowe usług internetowych 1 Skonfiguruj opcję. Patrz Instalacja zestawów opcji na stronie 15 Utwórz skład skanowania sieciowego 2 Otwórz przeglądarkę internetową w komputerze i wprowadź nazwę hosta oraz adres IP urządzenia WorkCentre. 3 Wybierz kolejno Properties (Właściwości) > Services (Usługi) > Network Scanning (Skanowanie sieciowe) > File Repository Setup (Konfiguracja składu plików). 4 W polu Default File Destination (Domyślne miejsce docelowe pliku) wybierz polecenie Add (Dodaj) i wprowadź nazwę, aby zdefiniować dane miejsce docelowe. 5 Wybierz prawidłowy protokół dla składu w menu Protocol (Protokół). 6 Wybierz i wprowadź IP Address (Adres IP) lub Host Name (Nazwa hosta) serwera, do którego chcesz wysłać skanowane obrazy. 7 W polu Document Path (Ścieżka dokumentu) wprowadź ścieżkę prowadzącą do lokalizacji folderu na serwerze, na którym chcesz przechowywać obrazy. Wprowadź pełną ścieżkę do foldera, rozpoczynając od początkowego przyrostka usług FTP. 8 Wprowadź wartości w polach Login Name (Nazwa logowania) oraz Password (Hasło) serwera, aby zapewnić urządzeniu WorkCentre dostęp do domyślnego składu. 9 Kliknij polecenie Apply (Zastosuj). 10 W tej chwili można użyć podstawowy szablon w urządzeniu WorkCentre. Korzystając zusług Internet Services możesz zmodyfikować istniejący szablon lub utworzyć nowy. Więcej informacji na temat skanowania sieciowego, składów oraz szablonów znajduje się na płycie CD Administracja systemem. Nadpisanie obrazu Zestaw bezpieczeństwa nadpisania obrazu jest zestawem, który można dokupić u przedstawiciela firmy Xerox do każdego powiązanego modelu WorkCentre. Po wykonaniu zadania jest ono przechowywane na twardym dysku. W celach bezpieczeństwa możesz usunąć wykonane zadania z twardego dysku za pomocą opcji Natychmiastowego nadpisania obrazu lub Nadpisania obrazu na żądanie. Nadpisanie obrazu na żądanie jest inicjowane indywidualnie przez administratora WorkCentre, natomiast Natychmiastowe nadpisanie obrazu czyści pamięć w przypadku każdego wykonanego zadania od razu po jego wykonaniu. UWAGA: Zadania kopiowanie nie są wysyłane przez sieć lub zapisywane w taki sam sposób jak inne typy zadań, więc nie muszą być nadpisywane. 16 Podręcznik szybkiego startu

  21 Instalacja zestawu 1 Zainstaluj zestaw. Patrz Instalacja zestawów opcji na stronie 15. Włącz opcję Natychmiastowego nadpisywania obrazu 2 Naciśnij przycisk Dostęp, aby przejść do ścieżki narzędzi. 3 Za pomocą klawiatury wprowadź [1111] lub aktualny kod. Naciśnij polecenie Wprowadź. 4 Wybierz kolejno Tryb Narzędzi > Dalej > Dodatkowe Usługi > Natychmiastowe Nadpisanie Obrazu. 5 Wybierz opcje Wł., Zapisz i Wyjście z Narzędzi. Funkcja działa od razu po jej włączeniu i nie wymaga dodatkowej konfiguracji przez administratora systemu. Podręcznik szybkiego startu 17

  22 Kopiowanie 1 Załaduj dokumenty do kopiowania zadrukowaną stroną do góry w podajniku dokumentów lub zadrukowaną stroną na dół wyrównując do tylnego lewego narożnika szyby dokumentów. 2 Wybierz przycisk Usługi. Jeśli nie pojawi się ekran Kopiowanie Podstaw., naciśnij przycisk Wszystkie Usługi, a następnie Kopiowanie. Wyświetlony zostanie ekran Kopiowanie Podstaw.. 3 Na ekranie dotykowym wybierz wymagane funkcje. Dostępne funkcje zostały przedstawione w poniższej tabeli. Kopiowanie podstawowe Nastawienie Obrazu Format Wyjściowy Zmniejszenie/ Powiększenie zmniejszenie lub powiększenie obrazu w zakresie od 25% do 400% Dostarczanie Papieru wybór tacy/rozmiaru papieru 2 Stronne Kopiowanie opcja 1- lub 2-stronnego kopiowania Wyjście opcje sortownia i zszywania Jakość Obrazu ustawienia umożliwiające poprawienie jakości obrazu Kasowanie Krawędzi usuwanie krawędzi obrazu Kopiowanie Książki kopiowanie zszytych dokumentów Przesunięcie Obrazu przesunięcie obrazu na stronie Rozmiar Oryginału ustawienie rozmiaru oryginalnego dokumentu Tworzenie Broszury automatyczne drukowanie dokumentu w formie broszury Wiele-Obok-Siebie drukowanie wielu obrazów na jednej stronie Okładki dodawanie okładek Przekładki Folii umieszczanie przekładek między wszystkimi arkuszami folii 4 Wprowadź liczbę kopii za pomocą klawiatury numerycznej i naciśnij przycisk Start. UWAGA: Aby potwierdzić kopiowanie naciśnij przycisk Stan pracy na pulpicie sterowania. Pojawi się ekran Stan pracy. Oczekujące zadania kopiowania zostaną przedstawione w kolejce. 18 Podręcznik szybkiego startu

  23 Dodatkowe funkcje kopiowania Zmniejszenie/Powiększenie Oryginalne dokumenty mogą być zmniejszane lub powiększane w przedziale od 25% do 400%. Aby użyć tej opcji, wybierz kartę Kopiowane Podstaw.. Wybierz którąś z dostępnych wielkościpowiększenia/pomniejszenia lub naciśnij opcję Dalsze, aby wprowadzić indywidualną wartość. Ustawianie jakości obrazu Tworzenie broszur Obrazy wielokrotne Możesz poprawić jakość kopii w zależności od typu i jakości oryginalnego dokumentu, który jest skanowany. Aby użyć tej opcji wybierz kartę Nastawienie Obrazu i wybierz opcję Jakość Obrazu. Typ Oryginału: Wybierz typ dokumentu do kopiowania Tekst, Foto i Tekst lub Foto. Jaśniejsze/Ciemniejsze: Ustawianie poziomu jasności materiału wyjściowego. Eliminacja tła: służy do automatycznej redukcji lub eliminacji ciemnego tła, które powstaje w przypadku kopiowania kolorowych dokumentów lub gazet. Ułożone pakiety 1-stronnych lub 2-stronnych oryginałów mogą być kopiowane w sposób umożliwiający tworzenie broszur. Urządzenie automatycznie wykonuje wydruki 2-stronne, które po złożeniu tworzą broszury, których strony są ułożone we właściwej kolejności. Każdy obraz jest zmniejszony i odpowiednio rozmieszczony przez urządzenie WorkCentre, tak aby idealnie dopasował się do nośnika. Aby użyć tej opcji, należy załadować oryginały do podajnika dokumentów i wybrać kartę Format Wyjściowy, a następnie Tworzenie Broszury. Funkcja ta polega na kopiowaniu dwóch lub więcej dokumentów w pomniejszeniu i umieszczaniu ich na jednym arkuszu papieru. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku tworzenia ulotek, konspektów lub dokumentów do celów archiwalnych. Aby użyć tej opcji, należy załadować oryginały do podajnika dokumentów i wybrać kartę Format Wyjściowy, a następnie opcję Wiele Obok Siebie. Możesz umieścić na jednym arkuszu papieru jeden, dwa lub cztery poszczególne oryginały. Podręcznik szybkiego startu 19

  24 Drukowanie dokumentu 1 Sprawdź, czy w komputerze został zainstalowany odpowiedni sterownik do urządzenia Xerox WorkCentre Aby zainstalować sterownik drukarki, patrz Instalacja sterowników druku na stronie 11. Możesz również przejść do Sterowników druku na podstawie informacji zawartych na płycie CD Usługi druku i faksu CentreWare lub możesz pobrać najnowsze wersje sterowników ze strony 2 Otwórz dokument, który ma być drukowany. Wybierz menu Plik > Drukuj i wybierz Xerox WorkCentre 4150 z listy dostępnych drukarek. 3 Aby zmienić domyślne właściwości drukowania, wybierz opcję Właściwości. Sterownik druku posiada wiele kart, które umożliwiają ustawianie różnych opcji i właściwości. Karta Zaawansowane zawiera opcje związane z czcionkami i funkcjami drukowania. Użyj karty Papier/Wyjście, aby wybrać typ, rozmiar i kolor nośnika oraz rodzaj wydruku, np. wydruk zszywany, 2-stronne drukowanie. Opcje obrazu umożliwiają ustawienie wyglądu wydruków. Możesz pomniejszyć lub powiększyć rozmiar obrazu, włączyć funkcję oszczędzania tonera i ustawić rozdzielczość druku. Karta Układ/Znak wodny umożliwia dodanie znaku wodnego na stronie, zmianę orientacji obrazu (pionowo lub poziomo) oraz drukowanie broszur i wielu obrazów na jednym arkuszu. Wybierz odpowiednie opcje dla zadania drukowania i kliknij OK, aby wydrukować dokument. 4 Zadanie drukowania zostanie wysłane do urządzenia WorkCentre i zostanie umieszczone w kolejce Prace Niekompletne. Aby przejrzeć kolejkę w urządzeniu WorkCentre, naciśnij przycisk Stan pracy. 20 Podręcznik szybkiego startu

  25 Dodatkowe funkcje drukowania Obracanie obrazu Funkcja ta umożliwia obrócenie strony o 180 stopni. Aby użyć tej opcji, wybierz kartę Zaawansowane i kliknij Opcje Obrazu. Wybierz ustawienie Wł., aby obrócić obraz o 180 stopni w stosunku do aktualnej orientacji. Wybierz ustawienie Wył., aby wyłączyć tę funkcję. Zapisane ustawienia Tryb oszczędzania tonera Często (lub rzadko) używane funkcje drukowania mogą być zapisane dzięki opcji Zapisane ustawienia. Możesz nadać nazwę ustawieniom, zapisać je i odtworzyć praktycznie dowolną kombinację funkcji druku. Możesz zapisać do 50 różnych ustawień roboczych. Aby użyć tej opcji, wybierz kartę Papier/Wyjście i kliknij polecenie Zapisz, aby zapisać bieżące ustawienia. Kliknij polecenie Załaduj, aby załadować poprzednio zapisane ustawienia. Jeśli drukujesz wstępne wersje dokumentów możesz zmniejszyć zużycie tonera, korzystając z trybu oszczędzania tonera. Obrazy będą delikatniejsze ale będą czytelne i idealnie będą nadawały się do tworzenia kopii próbnych lub kontrolnych dokumentu. Wybierz kartę Opcje Obrazu i zaznacz pole Oszczędzaj toner, aby uaktywnić tę opcję. Dodaj znak wodny Funkcja Znak Wodny umożliwia tworzenie tekstu lub bitmapy w tle dokumentu lub w poprzek strony dokumentu. Możesz utworzyć swój własny znak wodny lub edytować istniejący. Możesz również określić znaki wodne, które mają być drukowane w tle lub w pierwszym planie dokumentu lub tylko na jego pierwszej stronie. Aby użyć tej opcji wybierz kartę Układ/Znak wodny i dokonaj odpowiedniego wyboru dla opcji Znak Wodny. Podręcznik szybkiego startu 21

  26 Wysyłanie faksu 1 Umieść dokumenty, które mają być wysłane faksem, zadrukowaną stroną na dół na szybie dokumentów lub zadrukowaną stroną do górny w podajniku dokumentów. 2 Naciśnij przycisk Usługi na pulpicie sterowania. Wybierz przycisk Wszystkie Usługi i wybierz opcję Faks. Wyświetlony zostanie ekran Podstawowy Faks. 3 Wprowadź numer faksu odbiorcy: Wybieranie numeru za pomocą klawiatury wprowadź numer na klawiaturze numerycznej. Ręczne wybieranie jeśli do urządzenia WorkCentre podłączona jest słuchawka, ustaw opcję Ręczne wybieranie i wybierz numer przy użyciu słuchawki. Szybkie wybieranie wybierz szybkie wybieranie i wprowadź wcześniej wprowadzony numer. Lista wysłanych dodaj wielu odbiorców do listy wysłanych, aby wysłać ten sam faks do wielu odbiorców. Przycisk ten umożliwia dostęp do spisu indywidualnych i grupowych połączeń. 4 Wybierz wymagane ustawienia dla zadania wysłania faksu. Są one przedstawione w następującej tabeli: Podstawowe faksowanie Skanowanie stron 1-stronne lub 2-stronne oryginały Rozdzielczość ustawienie jakości obrazu Nastawienie Obrazu Jakość obrazu ustawienia umożliwiające poprawienie jakości obrazu Tryb koloru wydruk czarno-biały lub kolorowy Rozmiar oryginału ustawienie rozmiaru oryginalnego dokumentu UWAGA: Karta Dodatkowe funkcje faksu umożliwia dostęp do funkcji ustawień faksu takich jak tworzenie skrzynek pocztowych, dodawanie nazw do spisu numerów oraz wielu innych przydatnych opcji. 5 Naciśnij przycisk Start, aby wysłać faks. UWAGA: Aby potwierdzić wysyłanie faksu, naciśnij przycisk Stan pracy na pulpicie sterowania. Zostanie wyświetlone zadanie w kolejce. 22 Podręcznik szybkiego startu

  27 Dodatkowe funkcje faksu Opóźnione wysłanie Funkcja ta umożliwia określenie czasu wysłania faksu. Dzięki tej opcji możliwe jest wysyłanie faksów z opóźnieniem i np. wybranie pory transmisji, gdy połączenia są tańsze. Aby użyć tej opcji, wybierz kartę Dod. Funk. Faksu. Wybierz kolejno Funkcje Wysyłania Faksu > Opóźnione Wysłanie. Zmiana rozdzielczości Rozdzielczość wpływa na wygląd faksu po stronie odbiorcy faksu. Aby użyć tej opcji wybierz kartę Podstawowy Faks i wybierz jeden zdostępnych wariantów opcji Rozdzielczość. Możesz wybrać ustawienie Standard w przypadku większości dokumentów, Dokładne w przypadku grafik i zdjęć lub Bardzo dokładne w przypadku zdjęć i półtonów lub obrazów w skali szarości. Konfiguracja spisu numerów Raporty Faksu Ta funkcja umożliwia przechowywanie nazw odbiorców, numerów faksu i ustawień transmisji urządzenia WorkCentre. Pozycje zapisane tutaj będą dostępne w funkcji Lista Wysłania na karcie Podstawowy Faks. Wybierz kartę Dod. Faksu, a następnie Nastawianie Spisu Nr. Wprowadź dane odbiorcy faksu. Można również uruchomić opcję wysyłania faksów do Grup, które składają się z kilku poszczególnych wpisów odbiorców faksu. Możliwe jest drukowanie różnych raportów faksu poprzez wybranie karty Dod. Faksu, a następnie opcji Raporty Faksu. Wybierz wymagany typ raportu i naciśnij przycisk Drukuj Raport. Podręcznik szybkiego startu 23

  28 Skanowanie sieciowe Skanowanie sieciowe umożliwia skanowanie wydrukowanych dokumentów i przechowywanie ich w postaci plików elektronicznych. Dostęp do tych plików jest możliwy poprzez stację roboczą. 1 Umieść dokumenty, które mają być skanowane, zadrukowaną stroną na dół na szybie dokumentów lub zadrukowaną stroną do górny w podajniku dokumentów. Naciśnij przycisk Wszystkie Usługi i wybierz opcję Skanowanie Sieciowe. Wyświetlony zostanie ekran Skanowanie Sieciowe. 3 Wybierz wymagany szablon skanowania z listy Przeznacz. Szablonu. 4 W razie konieczności zmodyfikuj ustawienia szablonu, korzystając z opcji na kartach Podstawowe ustawienia i Ustawienia zaawansowane. Podstawowe ustawienia Kolor skanowanie czarno-białe lub kolorowe 2-stronne oryginał może być 1- lub 2-stronny Typ oryginału tekst lub zdjęcie Zadane ustawienia skanowania ustawienie opcji skanowania w zależności od przeznaczenia obrazu Ustawienia zaawansowane Opcje obrazu rozjaśnienie lub przyciemnienie obrazu Skanowanie do krawędzi skanowanie całej strony Rozmiar oryginału ustawienie rozmiaru oryginalnego dokumentu Format pliku PDF, TIF lub JPEG Rozdzielczość od 72x72 do 600x600 dpi Jakość/Rozmiar pliku określenie jakości obrazu i wielkości pliku UWAGA: Karta Opcje udostępnia opcje Zarządzania dokumentem. Karta Odśwież przeznaczenia umożliwia odświeżenie listy Przeznaczeń szablonu, jeśli zostały utworzone nowe szablony. 5 Naciśnij przycisk Start, aby zeskanować dokumenty. UWAGA: Aby potwierdzić skanowanie, naciśnij przycisk Stan pracy na pulpicie sterowania. 24 Podręcznik szybkiego startu

  29 Dodatkowe funkcje skanowania sieciowego Tworzenie szablonów skanowania Szablony są używane przy skanowaniu sieciowym w celu zdefiniowania przeznaczenia i ustawień skanowania dla danego zadania. Wydajność pracy będzie lepsza, jeśli utworzysz określone szablony dla najczęściej wykonywanych zadań skanowania. Nowe szablony opierają się na ustawieniach skonfigurowanych dla Domyślnego szablonu lub możesz kopiować i modyfikować istniejące szablony. Można utworzyć do 250 szablonów. Naciśnij przycisk Enter i kliknij kartę Scan (Skanowanie). 2 W oknie General Information (Informacje ogólne) wprowadź nazwę szablonu w polu Template Name (Nazwa szablonu). Opcjonalnie możesz dodać opis i nazwę właściciela. 3 Aby utworzyć nowy szablon, wybierz polecenie Add (Dodaj). Wprowadź nazwę i kod użytkownika-administratora [admin/1111]. Szablon pojawi się na liście Templates (Szablony) po lewej stronie. Name / Format (Nazwa/format) 4 Aby wybrać nazwę i format skanowanego dokumentu, wybierz polecenie Edit (Edytuj). Wprowadź nazwę skanowanego dokumentu i wybierz format: PDF, Multi-Page TIFF, TIFF lub JPEG-JIF. Wybierz polecenie Apply (Zastosuj). Destination Services (Usługi przeznaczenia) 5 Zeskanowany obraz może być wysłany do składu plików przez administratora systemu lub przesłany jako faks, jeśli Fax Server (Serwer faksu) jest włączony w urządzeniu WorkCentre. Wybierz odpowiednio File (Plik) i/lub Fax. Jeśli zostanie wybrana opcja File, wybierz skład plików, do którego ma być wysłany zeskanowany obraz. Pola Document Management (Zarządzania Dokumentem) 6 Jeśli chcesz dodać dane do zeskanowanych obrazów, wybierz polecenie Add (Dodaj) i wprowadź wymagane informacje. Scan Options (Opcje skanowania) 7 Aby zmienić opcje skanowania, wybierz polecenie Edit (Edytuj). Będzie możliwe ustawienie opcji 2-Sided (2-stronne), Original Type (Typ oryginału) i zaawansowanych ustawień faksu, np. Lighten/Darken (Jaśniejsze/ciemniejsze), Contrast (Kontrast), Original Input (Wejście oryginałów) oraz Resolution (Rozdzielczość). Można również wybrać drukowanie raportu potwierdzenia i dziennika zadania. 8 Po dokonaniu wyboru wybierz Zastosuj. Na liście Template Destinations (Przeznaczenia szablonów) urządzenia WorkCentre pojawi się nowy szablon. Podręcznik szybkiego startu 25

  30 Wysyłanie wiadomości 1 Umieść dokumenty, które mają być wysłane pocztą, zadrukowaną stroną na dół na szybie dokumentów lub zadrukowaną stroną do górny w podajniku dokumentów. Wybierz przycisk Wszystkie Usługi iwybierz opcję. Wyświetlony zostanie ekran. 3 Dotknij pozycję Od i wprowadź adres, który ma pojawić się w polu Od wiadomości. UWAGA: Pole to może być uprzednio ustawione przez administratora i może być nieedytowalne. 4 Dotknij pozycję Do i wprowadź adres odbiorcy. Jeśli książka adresowa została skonfigurowana możesz wprowadzić samą nazwę odbiorcy i nacisnąć przycisk Wprowadź. Książka adresowa zostanie przeszukana i odbiorca może być wybrany z listy wyników wyszukiwania. W ten sposób do Listy adresów można dodać wielu odbiorców. 5 Dotknij pozycję Cc... i/lub Bcc..., aby wysłać kopię wiadomości do innych odbiorców. 6 Wybierz opcję Ed. tematu i wprowadź Temat wiadomości. 7 Wybierz odpowiednie ustawienia na karcie Podstawowe ustawienia lub Ustawienia zaawansowane. Podstawowe ustawienia Kolor czarno-białe lub kolorowe 2-stronne oryginał może być 1- lub 2-stronny Typ oryginału tekst lub zdjęcie Zadane ustawienia skanowania ustawienie opcji skanowania w zależności od przeznaczenia obrazu Ustawienia zaawansowane Opcje obrazu rozjaśnienie lub przyciemnienie obrazu Skanowanie do krawędzi skanowanie całej strony Rozmiar oryginału ustawienie rozmiaru oryginalnego dokumentu Format pliku PDF, TIF lub JPEG Rozdzielczość od 72x72 do 600x600 dpi Jakość/rozmiar pliku określenie jakości obrazu i wielkości pliku 8 Naciśnij opcję Start, aby zeskanować dokument i wysłać go jako załącznik do wiadomości. UWAGA: Aby potwierdzić zadanie naciśnij przycisk Stan pracy na pulpicie sterowania. Zadanie zostanie wyświetlone w kolejce. 26 Podręcznik szybkiego startu

  31 Dodatkowe funkcje poczty Zadane ustawienia skanowania Zeskanowane obrazy stanowią kompromis między jakością obrazu (rozdzielczością) a wielkością pliku. Opcja ta umożliwia wybranie optymalnych ustawień w zależności od przeznaczenia dokumentu i można ją aktywować za pomocą jednego przycisku. Dostępne opcje: Zadane ustawienie Współdzielenie i drukowanie Opis Średnia jakość skanu i wielkość pliku Wysoka jakość Umożliwia uzyskanie obrazu o wysokiej jakości zdjęcia i półtony Zapis archiwalny OCR Proste skanowanie Nastawienia użytkownika Umożliwia uzyskanie mniejszego rozmiaru pliku w celu archiwizacji Wysoka jakość obrazu, która umożliwia zastosowanie technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR) Skany o niskiej jakości i pliki o małych rozmiarach Indywidualne opcje wybrane przez użytkownika. Jest to opcja domyślna. Skanowanie w kolorze Urządzenie WorkCentre jest drukarką czarno-białą, ale skanowanie do wiadomości i faksu może odbywać się w kolorze. Gdy wybrana jest opcja skanowania w kolorze, będzie można zapisać obraz w formacie JPEG-JIF, który zapewnia lepszą kompresję kolorowych map bitowych. Aby włączyć skanowanie w kolorze do wiadomości wybierz kartę Podstawowe skanowanie i opcję Kolor. Wybierz opcję Kolor. UWAGA: Gdy wybrana jest opcja skanowania w kolorze, maksymalna rozdzielczość obrazu wynosi 300x300 dpi. Podręcznik szybkiego startu 27

  32 Faks LAN Opcjonalna funkcja faksu LAN umożliwia wysyłanie faksu do urządzenia faksującego za pomocą sieci telefonicznej ze stacji roboczej lub komputera PC. Dokument, który ma być wysłany nie musi być wydrukowany. Może on zostać wysłany bezpośrednio z komputera. UWAGA: Faks LAN jest dostępny w urządzeniach WorkCentre, które posiadają wbudowany faks i są podłączone w sieci. Faks LAN NIE jest dostępny w przypadku sterownika druku PCL 5e. 1 Włącz opcję Faks LAN w sterowniku druku w następujący sposób: 2 Na ekranie Właściwości sterownika druku urządzenia WorkCentre 4150 wybierz Konfiguracja > Dostępne opcje i ustaw Faks LAN jako Zainstalowany. 3 Aby wysłać faks LAN, wybierz z aplikacji polecenie Drukuj. Wybierz urządzenie WorkCentre 4150 jako drukarkę. 4 Wybierz opcję Właściwości, aby wyświetlić opcje sterownika druku. 5 Na karcie Papier/Wyjście wybierz opcję Faks jako Typ pracy i naciśnij przycisk OK. 6 Po wybraniu opcji OK w oknie Drukowanie wyświetlone zostanie okno Ustawienie faksu LAN. Wprowadź odbiorcę faksu: Wybierz Dodaj odbiorców faksu i wprowadź numer faksu odbiorcy lub odbiorców. Jeśli książka telefoniczna została skonfigurowana, wybierz Dodaj z książki telefonicznej i wybierz odbiorców. 7 Po naciśnięciu przycisku OK faks zostanie wysłany do urządzenia WorkCentre, które następnie wyśle go do odbiorców faksu. 28 Podręcznik szybkiego startu

  33 Dodatkowe funkcje faksu LAN Opcje faksu Wybierz Faks jako Typ pracy i naciśnij opcję Ustawienia. Na ekranie Ustawienia faksu LAN wybierz kartę Opcje faksu. Karta ta umożliwia wybranie wymaganej opcji dla pracy faksu. W celu potwierdzenia wysłania faksu można wydrukować Arkusz potwierdzenia. Z faksem można wysłać Stronę tytułową z dodatkowymi informacjami. W celu wybrania określonej szybkości wysyłania faksu należy użyć opcji Szybkość wysyłania, a w celu ustawienia jakości opcji Rozdzielczość faksu. Aby wysłać faks o określonej godzinie, należy ustawić opcję Godzina wysłania. Aby dodać prefiks wybierania numeru lub numer karty kredytowej, należy użyć opcji Opcje wybierania faksu. Preferencje W celu wybrania ustawień spisu telefonów i preferencji należy użyć karty Preferencje. Osobiste spisy telefonów mogą być tworzone, zmieniane i zapisywane za pomocą opcji Preferencje spisu telefonów. Wspólne spisy telefonów mogą również być wybierane za pomocą tych opcji. Podręcznik szybkiego startu 29

  34 Zwiększanie wydajności urządzenia WorkCentre WorkCentre 4150 jest wydajnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które posiada wiele cyfrowych funkcji zintegrowanych w jednym inteligentnym systemie. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o dużych grupach roboczych pracujących w różnych środowiskach. Dzięki temu urządzeniu możesz zrobić znacznie więcej i usprawnić swoje działania robocze właśnie za sprawą funkcji zwiększających wydajność. Dostosowanie urządzenia WorkCentre do własnych wymagań Książka adresowa on-line Zdalna administracja Urządzenie WorkCentre może być skonfigurowane w tak, aby jak najlepiej spełnić zadanie w przypadku wymagań użytkownika. Na przykład, na ekranie powitalnym urządzenia może być wyświetlany stan urządzenia, stan pracy lub jedna z usług. Domyślne ustawienia każdej usługi mogą być skonfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika np. domyślna taca papieru, współczynnik redukcji, kopiowanie 2-stronne. Aby przejrzeć opcje, przejdź do obszaru Narzędzia, a następnie do opcji Nastawienia Podstawowe Ekranu i Nastawienia Systemu. Książka adresowa jest przydatna, gdy znajdują się w niej dane najczęściej używanych odbiorców. Użyj tej funkcji, aby zaprogramować książkę adresową z danymi odbiorców np. ich adresem lub numerem faksu. Numery adresowe zarejestrowane w książce adresowej mogą również być użyte jako kody szybkiego wybierania. Urządzenie może obsługiwać firmową (LDAP) i lokalną książkę adresową, jeśli została ona skonfigurowana. Lokalne książki adresowe mogą być importowane z pliku. csv po wybraniu kolejno Internet Services (Usługi internetowe) > Properties (Właściwości) > Services (Usługi) > Settings (Ustawienia). To urządzenie wielofunkcyjne posiada swoją własną stronę internetową Internet Services. Na stronę można dostać się za pomocą przeglądarki internetowej. Jako użytkownik możesz uzyskać informacje na temat urządzenia oraz zadań wysłanych do urządzenia i to wszystko z poziomu komputera. Różnorodne karty na stronie internetowej zawierają wiele opcji, które umożliwiają dostęp do informacji o stanie urządzenia, nośników kolejek zadań i ustawień administratora. Dzięki tej funkcji można nawet wysłać przez Internet zadanie gotowe do drukowania. Po prostu otwórz przeglądarkę i wprowadź adres IP urządzenia WorkCentre. 30 Podręcznik szybkiego startu

  35 Wysyłanie papierowych dokumentów jako wiadomości Funkcja ta umożliwia wysyłanie zeskanowanych dokumentów w postaci załączników do wiadomości do określonych adresatów. Dostęp do funkcji jest możliwy poprzez przycisk Usługi na pulpicie sterowania ora Wszystkie Usługi na ekranie. Jest to bardzo przydatna funkcja, która jest nieoceniona w przypadku skanowania dokumentów do własnego użytku. Po prostu wybierz funkcje, wprowadź własny adres i zeskanuj dokument. Po chwili znajdzie się on w Twojej skrzynce z pocztą. Łatwe zarządzenie materiałami eksploatacyjnymi Materiały eksploatacyjne wymagają wymiany lub uzupełnienia jest to papier, zszywki oraz inne element wymagające obsługi użytkownika. Elementy takie jak wkład bębna zestawu SMart, wkład tonera oraz wkład ze zszywkami podlegają wymianie przez użytkownika bez konieczności wzywania serwisanta przedstawiciela firmy Xerox. Dzięki temu nie tracisz cennego czasu i nie ma przestoju w pracy. Inteligentne dokumenty Urządzenie WorkCentre nie jest tylko zwykła drukarką możesz je używać do różnych indywidualnych zadań np. do drukowania prezentacji, broszur i planów zajęć. Na przykład funkcja Tworzenie Broszury umożliwia tworzenie broszur lub wielostronicowych kopii zadrukowanych jedno- lub dwustronnie. Oryginały oprawione mogą być skanowane w kolorze i wysyłane na adres użytkownika, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie ich w archiwum. Zestawy prezentacyjne mogą być tworzone dzięki funkcji Wiele Obok Siebie itp. Twoja wyobraźnia stanowi jedyne ograniczenie. Podręcznik szybkiego startu 31

  36 Rozwiązywanie problemów Na jakość dokumentów wyjściowych może wpływać wiele czynników. Aby zapewnić najlepszą wydajność i jakość, postępuj zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku użytkownika. Dokumentacja i komunikaty błędów urządzenia WorkCentre ułatwią w szybkim zlokalizowaniu i rozwiązaniu potencjalnego problemu. Niektóre problemy można rozwiązać poprzez wyłączenie i ponowne włączenie urządzenia. Odczekaj około 20 sekund przed ponownym załączeniem urządzenia. Jeśli po ponownym załączeniu urządzenia WorkCentre problem nadal występuje, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Problem Nie można włączyć urządzenia WorkCentre Dokumenty nie są pobierane z podajnika dokumentów WorkCentre nie drukuje dokumentów przesłanych z komputera. Nie można wysłać wiadomości Blokada papieru Nie można wysłać faksu Rozwiązanie Sprawdź, czy urządzenie nie znajduje się w trybie niskiego poboru energii, co jest sygnalizowane przez zapaloną zieloną lampkę na pulpicie sterowania. Dotknij ekran interfejsu użytkownika, aby uaktywnić urządzenie. Sprawdź, czy kabel zasilający został poprawnie podłączony. Naciśnij przycisk Wł. /Wył., tak aby był w pozycji Wł. (I) Sprawdź, czy z oryginałów zostały usunięte wszystkie spinacze i zszywki. Sprawdź, czy podajnik nie jest przepełniony. Maksymalnie może znajdować się w nim 50 dokumentów. Sprawdź, czy prowadnice krawędzi dotykają boków oryginałów. Sprawdź, czy kabel sieciowy jest podłączony do urządzenia WorkCentre. Sprawdź, czy ustawienia sieciowe są skonfigurowane prawidłowo. Patrz Podłączenie do sieci na stronie 9. Sprawdź, czy urządzenie WorkCentre jest podłączone w sieci jako drukarka. Sprawdź, czy opcja jest włączona. Patrz Konfiguracja poczty na stronie 12. Załaduj papier do tacy, stroną szwu skierowaną w górę. Załaduj papier do tacy bocznej, stroną szwu skierowaną w dół. Jeśli papier nadmiernie się zwija, odwróć papier na odpowiedniej tacy papieru. Użyj papieru z nowego opakowania. Sprawdź, czy urządzenie WorkCentre jest podłączone do właściwej linii telefonicznej i sprawdź sygnał linii. Sprawdź, czy funkcja faksu jest włączona. Patrz Ustawienia faksu na stronie 14. UWAGA: Więcej informacji na temat rozwiązywania problemów można znaleźć w rozdziale Rozwiązywanie problemów w Podręczniku użytkownika. 32 Podręcznik szybkiego startu

  37 Blokady papieru Miejsce blokady zostanie wskazane na ekranie. Postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie, aby usunąć usterkę związaną z blokadą papieru. Sprawdź, czy wszystkie uchwyty i pokrywy zostały ustawione we właściwych pozycjach. UWAGA: Obszary zacięć mogą się różnić w zależności od modelu i konfiguracji urządzenia. Obszary blokowania się papieru przy wyjściu i w okolicach finishera. p Prawa pokrywa i obszar w pobliżu modułu dupleksu. Obszary blokowania się papieru w pobliżu tacy papieru 2, 3 i 4. Blokady dokumentu Na ekranie pojawi się informacja o miejscu zablokowania papieru. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie iusuń wszystkie dokumenty z podajnika dokumentów oraz szyby dokumentów. Gdy pojawi się odpowiedni komunikat, ułóż dokumenty ponownie tak jak przy rozpoczynaniu zadania i załaduj podajnik dokumentów. Dokumenty zostaną automatycznie przeładowane w celu poprawnego wykonania zadania. Podręcznik szybkiego startu 33

  38 Pomoc Podczas pracy z urządzeniem WorkCentre cały czas masz dostęp do skutecznego systemu pomocy. Możesz uzyskać informacje pomocy oraz wskazówki z wielu źródeł. Urządzenie WorkCentre Naciśnij w dowolnym momencie przycisk Pomoc, aby uzyskać dostęp do ekranów pomocy online. Komunikaty, instrukcje ekranowe oraz rysunki zapewniają dodatkowe informacje. Dokumentacja Większość odpowiedzi na pytania uzyskasz korzystając z płyt CD dołączonych do urządzenia WorkCentre. Możesz również uzyskać dużo cennych informacji z dokumentacji na stronie Podręcznik użytkownika zawiera instrukcje i informacje dotyczące wszystkich funkcji urządzenia WorkCentre. Płyta CD Administracja systemem zawiera szczegółowe informacje i instrukcje związane z podłączeniem urządzenia WorkCentre do sieci i instalacją opcjonalnych funkcji. Sterownik druku Wybierz opcję Pomoc na ekranie sterownika druku lub naciśnij przycisk [F1] na klawiaturze komputera, aby uzyskać informacje na temat wyświetlonego ekranu sterownika druku. Usługi Internet Services Wybierz opcję Index (Indeks), aby przejrzeć zawartość strony Internet Services. Wybierz opcję Help (Pomoc), aby przejść na stronę pomocy on-line firmy Xerox. 34 Podręcznik szybkiego startu

  • szukam schemat Bosch ładowarka AL 60 DV 1411

   Czesc poszukuje schematu do Bosch ładowarka AL 60 DV 1411

   Schematu/instrukcji/artykułu 09 Lip 2007 13:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2753

  • Opel Rekord silnik 22E - szukam schematu BOSCH LE-JETRONIC

   Auto odpalone wg schematów z początku tematu.

   Samochody Szukam 09 Wrz 2014 13:51Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4125

   Szukam schematu BOSCH CALAIS MP48 zasilanie 24V

   Szukam schematu BOSCH CALAIS MP48 zasilanie 24V wszystko działa oprócz UKF miał ktoś taki problem?

   Inne Szukam 07 Kwi 2020 09:27Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 342

   Bosch WOH 3010 - Silnik nie obraca bębnem.

   Witam wszystkich!Posiadam pralkę Bosch WOH 3010, w której przestał działać silnik, czy to na normalnych obrotach czy na wirowaniu. Po rozebraniu i włączeniu pierwszego programu, pralka normalnie nabrała i na końcu spuściła wodę, jedyny ruch silnika był widoczny w połowie prania był to wolny ruch...

   AGD Początkujący 18 Gru 2012 18:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6663

   Mercedes W114 - Poszukuje schematu Mercedes 1972-1976

   Szukam schematu elektryki do samochodu lub silnika.Samochód: mercedes w114 lub w115 lub w116 lub z roczników 1972-1976 w wersji 280CE lub 280E.Silnik: wtrysk Bosch D jetronic – wtrysk elektroniczny, moc 185KMLub konkretnie schemat Bosch lub Mercedesowski do silnika: M110. 981 lub M110. 982...

   06 Lis 2012 19:39Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2856

   Bosch SRI53E15EU zmywarka - nie pobiera wody Aqua stop sprawny

   WitamNo więc poszukiwań awarii ciąg dalszy. Ze względu na brak zasilania na Aqua podejrzany jest programator. Wyciągnąłem płytkę programatora ze zmywarki i nic niepokojącego tam nie znajduję. Zawór wody sterowany jest jednym z trzech triaków. Mierząc je miernikiem nie znajduję jakichś anomalii,...

   AGD Zmywarki 07 Sty 2019 18:54Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3921

   BOSCH-KF453

   szukam instrukcji lub schematu BOSCH-KF453.!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą przenoszone do KOSZA.

   30 Gru 2005 19:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 731

   Laguna 1. 9DTi - opis pinow ECU BOSCH 0281001766

   Witam, poszukuję schematu BOSCH 0281001766 laguna 1. 9 dti 1999r auto nie zapala, a po wyłączeniu zapłonu nie gasną kontrolki w liczniku, podczas rozruchu napięcie na elektrozaworze jest, paliwo podaje

   Samochody Elektryka i elektronika 06 Sty 2017 19:41Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 867

   BOSCH MAXX WFO1662PL - nadpalony element

   czyli co mogło sie stac skoro nic sie nie wyswietla a przed grzebaniem w tym przez dziadka cos tam dotknoł (widac ze nadpalone)skąd moge wziąść serwisówke i schemat

   AGD Pralki, Suszarki 01 Kwi 2008 22:44Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 5004

   Bosch SRV45T13EU38 - nie domywa

   Witam, zmywarka która posiadam nie myje naczyń w dolnym koszu, nie kreci się ramie, co może być przyczyną mogę prosić o schemat

   17 Sie 2011 09:44Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2148

   Bosch GWS9-150C - Wymiana łożyska przekładni

   Ale pod zębatką masz seegera, przynajmniej tak jest na schemacie...

   Elektronarzędzia 28 Lis 2021 14:28Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6027

   Bosch GST 100 - Uchwyt brzeszczotu żle trzyma

   Czyli będe musiał wymieniać.. Tak za bardzo nie ogarniam, która to będzie część do wymiany z tego schematu?

   15 Kwi 2018 11:39Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2754

   Bosch WAA 20260 - Identyfikacja tranzystora

   Tranzystor ma rozerwaną obudowę, co widać na zdjęciu, pomimo jakości. Tak więc za radę odnośnie użycia lupy podziękuję.Jak zidentyfikować? Liczę na to, że ktoś ma pod ręką taki lub podobny moduł i po prostu może odczytać oznaczenie. Ewentualnie ktoś dysponuje schematem.

   06 Gru 2019 20:18Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 600

   Szukam sprawdzonego schematu KWP2000

   Mam teraz wątpliwości, bo np. wg. tej stronki to suma ( crc) wsadu jest inna.Złożyłem i nawet wgrałem mapy do samochodu ale bez czytania tych map,- model samochodu obsługiwane prze kwp2000Plus.- KWP 2000 Plus -->Compatibility:Supported Car`s and their ECU`s:ECU...

   07 Kwi 2010 14:07Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 13580

   Linki do schematów i instrukcji sprzętu AGD

   Witam,Zauważyłem, iż w wielu wątkach pojawia się prośba o schemat montaż owy do sprzętu Boscha i czasami pomocni forumowicze takowy wkleją (sam korzystałem z tego sposobu).Jednakże takie schematy są dostępny w necie na stronach Boscha (jedynie po zalogowaniu).Ale na stronach w dziale Explosionszeichnungen...

   AGD Szukam 27 Paź 2017 14:56Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 209925

   Pralka BOSCH WFA 2070. Jak podłączyć termostat?

   Cześć i proszę o pomoc. Ale przede wszystkim mówię dzień dobry wszystkim Forumowiczkom i Forumowiczom, bo odzywam się na Elektrodzie pierwszy raz.Naprawiam rodzinną pamiątkę, starą dwudziestoletnią niemiecką pralkę MIO MATIC UT typ CH 40 UT (podobna do Diany). Kupiłem termostat Metalflex KT 165 BH1A...

   02 Sie 2012 06:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3199

   Problem z podłączeniem Bosch Mono-Motronic MA 1. 7 do kompa

   Mam problem z komputerową diagnostyką komputera wtryskowego Bosch Mono-Motronic MA 1. 7 w Polonezie Atu Plusie 1. 6 GLI. Dodam, że złącze w samochodzie jest sprawne - w serwisie poprzez kabel serwisowy można bez problemu odczytać wszelkie parametry.Zrobiłem schemat kabla według schematu:Podłączenie...

   22 Sie 2007 10:27Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3219

   Bosch GBH 3-28 DFR - brakujące elementy

   Witam serdecznieZakupiłem Bosch GBH 3-28 DFR, model 3 611 B4A 0000 z 2011 r, niestety trochę zdekompletowany.Miało brakować tylko uchwytu SDS, ale przyszedł dziś i na pewno brakuje czegoś jeszcze.Objawy na tę chwilę:- obudowa/tuleja odblokowująca uchwyt jest luźna, jakby brakowało sprężyny-...

   24 Kwi 2015 14:54Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1629

   Czujnik ruchu BOSCH ISC-BPR2-WP12 - prawidłowe podłączenie do SATEL

   Czy centrala widzi ekspander?Pozdrawiam.W mojej ocenie coś jest nie tak. Przy trybie TEST każda ze starych czujek po wejściu do pokoju pokazuje naruszenie strefy (czyli prawidłowo), ale żadna czujka BOSCH która jest na INT-E nie ma połączenia wg mnie z centralą i nie pokazuje naruszenia...

   Systemy Alarmowe 19 Sty 2020 18:49Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 4260

   Peugeot 106 electric szukam schematu.

   W załączniku schematu elektryczne, rozmieszczenie elementów (rysunki), schematy wiązek kablowych (opis w angielskim - ale) do PEUGEOT 106 - modele:TYP SILNIKA: NFW ( TU5J2/L3) WTRYSK: WIELOPUNKTOWY MAGNETI MARELLI 8PMB3 AUTOMATIC GEARBOXTYP SILNIKA: NFZ ( TU5JP Z/L) WTRYSK: WIELOPUNKTOWY BOSCH...

   27 Kwi 2007 17:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4900

   Polonez Caro Plus 1, 6 GLI 2001 - ZŁĄCZE DO KOMPUTERA BOSCH - PINY KTÓRY DO CZEGO

   Witam!Mam problem - chodzi mi mianowicie o złącze do głównego komputera marki BOSH (mikroprocesora). Wiem że złącze do komputera ma 35 pinów (rozebrałem to złącze dla 100% pewności i PINY są ponumerowane od 1 do 35). Problem polega na tym że nie wiem gdzie "idą" poszczególne kable od poszczególnych...

   06 Sie 2013 18:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1788

   Podręczna baza schematów retro

   Radio Diagrams - pokaźna baza schematów retroZeszyty z lat 1926-1969 zawierają schematy odbiorników radiowych retro takich marek jak:ABC Radio LaboratoriesAC DaytonAceAcme ApparatusAcratestAdaptolAdmiralA... EquipmentAero ProductsAero-MetalAetnaAffiliated....

   Elektronika Retro 30 Maj 2020 16:54Odpowiedzi: 120 Wyświetleń: 212956

   Pralka Bosch WFG 2060- nie włącza się

   Przeszukałem całe forum ze schematami pralek automatycznych i nie mogę znależć schematu do pralki Bosch WFG 2060 może ktoś z forumowiczów posiada tenże schemat? Pralka zamilkła na dobre napięcie dopływa i nic się dalej nie dzieje.

   03 Paź 2006 08:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3959

   BOSCH - Podłączenie Bosch PIE631FB1E

   Przepraszam ale nad czym w tym temacie dyskutujecie?Toż czytelniejszych schematów podłączenia płyty raczej nie może być jak te z pierwszego postu.Nawet jakby ktoś miał problemy z oznaczeniami kolorów to są przedstawione jak dla przedszkolaka:Jeśli autor tego tematu ma problem z rozszyfrowaniem...

   09 Lut 2019 23:49Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1113

   Zmywarka Bosch SMI40M35EU - buczy sekwencyjnie podczas mycia

   Witam, od kilku dni mam problem ze zmywarką Bosch SMI40M35EU - buczy. Przeszukałem wątki związane z buczeniem Boscha, ale podobnego problemu nie znalazłem, stąd nowy temat.Po włączeniu zmywarka pobiera normalnie wodę i zaczyna myć, ale ok. 5 minutach od włączenia słychać dość głośne buczenie, które...

   AGD Użytkowy 01 Lip 2019 19:02Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3183

   Bosch Advancedcut 18 - Brak reakcji.

   Mam problem z piłą Bosch Advancedcut 18. Nie posiadam oryginalnej baterii. Po podłączeniu zasilania z innej wskaźnik mruga 3 razy i nic się nie dzieje. Podłączałem pozostałe wyjścia z baterii i nic. Nie znam schematu baterii Bosch power 4all, nie wiem jak tam jest ntc podłączone. Może to wina...

   10 Lip 2020 15:51Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 312

   Karta serwonapędu Bosch

   Prosze o przeslanie mi schematu ideowego servo-karty Bosch CC 200 Tpracującej w napędzie tokarki Weiler 200CNC z 1988r.Jeżeli ktoś wie, gdzie mógłbym zdobyć taki schemat, to proszę o odpowiedź.Z góry dziękuję.Arekarczi5(at)o2. plPrzeniesiono z: Schematu/instrukcji...

   Elektro Maszyny i Urządzenia 27 Sty 2005 14:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 711

   Chłodziarko-zamrażarka BOSCH KGV35422

   Witam serdecznie.Dostałem do naprawy nową chłodziarkę BOSCH-a.Niestety choć była na gwarancji to serwis firmowy jej nie przyjął gdyż była wcześniej "macana" przez jakiegoś fachowca. Problem w tym że uszkodził się w niej modół sterujący a w zasadzie zasilacz tego modułu. Ma on trochę inną konstrukcję...

   AGD chłodnictwo 31 Maj 2005 07:46Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2431

   Katalog części BOSCH. Gdzie mogę taki katalog znaleźć?

   Witay na Allegro bywa oferowany program Z BOSCH.... jest to bardzo obszerny ze schematami, naprawami, gaznikow, pomp wtryskowych.. czesci itd..Kliknij na Allego- SCHEMATY, badz programy na CDPozdrawiam Amicar

   29 Mar 2006 17:49Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3211

   Szukam micro Husqvarna QN6082N i pralka aut Bosch WMV4280

   Witam szukam schematu i instrukcji do microwave Husqvarna QN6082N szukam takze schematu do pralki automat Bosch WMV4280dzieki i pozdrPodaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!Patrz -- > OGŁOSZENIE 1/pierwsze/ od góry w tym dziale.Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku...

   04 Lip 2007 06:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 762

   Zmywarka Bosch SGS33A12EU - uszkodzona elektronika

   Witam.Mam poważny problem z moją zmywarką. Coś się przepaliło na głównej płytce sterowania. Chciałbym ją naprawić i mam pytania:-czy gdzieś można dostać do niej schemat (ideowy elektroniki) (już wstępnie szukałem w internecie i wiem, że z BOSCHEM jest ciężko)?-czy jest jakiś sposób, aby ją naprawić...

   07 Mar 2008 00:23Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3138

   Lodówka BOSCH KGV3104 - jak podłączyć kable do sprężarki?

   Poszukuję schematu podłączenia kabli do i od agregatu w lodówko-zamrażarce BOSCH KGV3104, dostałem taką z odzysku, podobno sprawna tylko kable są powypinane, możliwe że jakiś brakuje, od wtyczki jest kabel 3 żyłowy (niebieski, czarny i żółto-zielony do uziemienia) a kabel idący w górę lodówki...

   19 Lip 2009 21:11Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3788

   BOSCH SKT 2052nie obraca się ramię

   Ta pompa to numer 06 6334 ze strony 3 czy może coś koło tego numeru?Schemat zmywarki pisze Simens ale to to samo co Bosch(bD1lbiZjPTA2MA==)/doc/displaydoc... tak przy okazji, może ktoś podpowie gdzie na tych schematach jest filtr wewnątrz zmywarki o którym pisze kolega...

   28 Mar 2011 14:08Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2665

   Pralka Bosch classi xx5 nie grzeje wody

   Pralka Bosch classi xx5 nie grzeje wodyustaliłem przyczynę którą była przerwa na czujniku ntc -czujnik wymieniony a pralka nadal nie grzeje. Dodam że wykluczyłem awarię grzałki - sprawdzona omomierzem przy różnych temp. - jest ok przy podłączaniu na krótko wszystko działa, przekażniki spawne układ...

   23 Lis 2011 17:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 7668

   Wykorzystanie ładowarki akumulatorów Bosch 10, 8V Li-Ion

   Dzień DobryMam oto taki problem, ponieważ oryginalna wkrętarka Boscha jest droga, zamierzam wykorzystać wkrętarkę Nutool o podobnych parametrach. Problem jest tylko z fatalną, wolną ładowarką tej firmy. Chciałbym wykorzystać elektronikę szybkiej ładowarki Bosch Li-Ion 10, 8v 3A (można ją mieć za 50zł)...

   Warsztat elektronika 28 Lut 2012 09:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3448

   Bosch SRV45T03EU -została woda, a wyświetlacz nic nie pokazuje...

   Zmywarka Bosch - brak akcji jest:(Posiadam od 4 lat zmywarkę Bosch SRV45T03EU - pod zabudowę z ukrytym panelem. Do tej pory działała prawidłowo bez żadnych zastrzeżeń. Ostatnio zamarła podczas mycia tzn. została woda oraz wyświetlacz nic nie pokazuje, nie pobiera ani nie wypompowuje wody. Po prostu...

   02 Lis 2012 17:21Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 14014

   czujka zewnętrzna bosch OD 850

   Jestem nabywcą centrali alarmowej Satel CA-10, do której m. in. podłączyłem czujkę zewnętrzną Bosch OD 850. Nie mając praktyki miałem nieco problemów z podłączeniem, w tym czujki. Na form znalazłem właściwie jeden link:. (Nie mogłem podłączyć się do tego tematu - dlatego otworzyłem nowy)Zastosowałem...

   20 Sty 2014 10:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6288

   Odkurzacz BOSCH GAS 35L SFC+ - Odkurzacz nie wyłącza się po odłączeniu narzędzia

   Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu dla swojego problemu, więc jeśli ten nie jest właściwy, proszę moderatora o przeniesienia do odpowiedniego działu.Mój problem polega na tym, że odkurzacz w pozycji 1+ powinien pracować tak, że po przełączeniu silnik powinien nie pracować. Po włączeniu...

   05 Wrz 2014 18:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 5178

   Stacja parowa BOSCH tds 2011

   Witam poszukuje całego schematu do stacji parowej bosch tds 2011 wraz z żelazkiem. Zmiana na dzień stacja parowa przestała działać i zastanawiam się w czym problem, możne miał ktoś podobna usterkę i posiada schemat?

   03 Paź 2014 14:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1047

   POLONEZ TRUCK 2000r - interfejs do poloneza bosch weryfikacja

   Zlutowałem interfejs do poloneza boscha wg poniższego schematu jednak nie łączy się z ECU przejście do ecu jest masa i zasilanie w gnieździe również. Mógłby ktoś zerknąć fachowym okiem co w tym schemacie jest zle bo coś mi nie pasuje ta dioda wlutowana świeci się cały czas czy tak ma być?

   21 Mar 2015 20:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1071

   Bosch GBH 11DE - luźne koło zębate mimośrodu

   Zauważyłem luźne koło zębate mimośrodu w maszynie Bosch GBH 11 DE nr na schemacie 872. Niestety jak na razie nie mogę go rozebrać, ale wg schematu jest tam tylko łożysko igiełkowe. Czy ten luz jest normalny? Zazwyczaj koło zębate mimośrodu jest sztywne, ale na łożysku kulkowym, na igiełkowym luzu chyba...

   13 Lip 2016 12:55Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1644

   premium 270 dci - ustawienie pompy bosch

   Witam chciałem dopytać w kwestii ustawienia pompy cp2 boscha; Pompa została wyjęta bez zaznaczenia zębów chodzi o koło pośrednie i koło pompy i moje pytanie brzmi czy jeśli ustawiłem według tego schematu;to znaczy klin skierowany do góry-pionowo, i pośrednie ustawione według schematu to czy jest...

   Samochody Ciężarowe 07 Kwi 2016 05:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3612

   Pralka Bosch Maxx WFO2062 - Pralka nie grzeje wody

   Witam mam problem z pralką Bosch Maxx WFO2062. Nie grzeje wody, grzanie włącza się po upływie ok. 10 min. od początku programu, ale jedynie na ok. sekundę. Wygląda to tak;włączam program na 60 stopni na wyświetlaczu pokazuje czas 117 min. po upływie ok. pralka przyspiesza obroty i załącza się...

   05 Lip 2017 23:06Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5280

   Bosch PIE631FB1E - Podłączenie płyty indukcyjnej do tzw. siły 400V

   jestem początkujący w tej dziedzinie, kilka razy podłączałem jakieś tam gniazdka czy żyrandole. Zakupiłem płytę indukcyjną Bosch PIE631FB1E oraz zdecydowałem się ją podłączyć samodzielnie (wiem, że tracę gwarancję oraz że powinien to zrobić elektryk z uprawnieniami). Instalacja w domu jednorodzinnym...

   03 Wrz 2018 22:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9300

   [Pralka] Jak nie to Bosch WAN2826EPL, to co?

   Hmm miałem nadzieję że coś więcej się dowiem, ma zastąpić wfo2062 które już zjada rdza choć mogła by dalej działać.Obecna robiła 1-2 prania dziennie od około 5 lat i nowa też ma taki planowany żywot.Z tego co widzę na schemacieTo bęben wydaje sie nierozbieralny chyba że się mylęA może...

   AGD Co kupić? 23 Sty 2021 07:06Odpowiedzi: 45 Wyświetleń: 5898

   SC 1. 4 T-Jet - EMU - Schemat przepustnicy i krokowca 0 132 008 650

   Potrzebny schemat przepustnicy z silniczkiem krokowym Bosch-a o numerze 0 132 008 650.Poniżej zdjęcie podglądowe:1B- Masa - Podłączone29B - Zasilanie 5V - Podłączone13B - Pozycja przepustnicy - Podłączone.Przepustnice podłączyłem, i na wykresie widać że działa poprawnie. Mam problem...

   07 Maj 2013 11:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2604

   Zmywarka Bosch SMI68M05EU - Błąd E24 (świeci się kranik od wody)

   No, teraz wiemy co i jak - niestety.Moim skromnym zdaniem: E24 -> na 100% pompa grzewczo-cyrkulująca.Na niemieckich forach mówi się, że to planowe starzenie się;-), bardzo częsty problem tych pomp (bosch, siemens, neff wsjo ryba)Pompa pada (piszesz, że zrobi ~3 mycia), chociaż nic w niej złego...

   02 Mar 2020 12:17Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 136938

   Bosch/SPV59M00/45 - Zamiana zmywarki AEG 84470 vi 45 cm na Bosch SPV59M00

   Nie znalazłem na forum to podpytam czy jeśli obecnie mam zmywarkę AEG 84470 vi 45 cm (do zabudowy) i chcę ją wyjąć i wstawić Bosch SPV59M00 45cm także do zabudowy to czy napotkam na jakieś problemy czy nie?Ewentualnie co sprawdzić przed zakupem zmywaki?Nie ukrywam, że bardzo zależy nam na...

   03 Lis 2015 21:03Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1446

   Zmywarka BOSCH SMV 50E30EU vs. BOSCH SMV 50E10EU różnice?

   i zarówno 30-tka jak i 10-ka posiadają w opisie funkcję Aqua-Sensor, czy ktoś z posiadaczy 30-tek może jednoznacznie potwierdzić czy ta funkcja rzeczywiście występuje w 30-tkach?Ze schematów wynika, że 30-tka posiada Aqua-Sensor (czujnik zmętnienia wody):;)PS. Wiem, że to stary wątek,...

   19 Sty 2023 14:08Odpowiedzi: 37 Wyświetleń: 38661

   VectraB schemat instalacji ABS

   Ale który rocznik i czy ma ESP, wzglednie jaki system-kelsey hayes 415, kelsey-hayes 430, Bosch 5. 0 czy Bosch 5. 3?Dodano po 2W załączniku fotografie z autodaty, na których są schematy systemów 5. 0 i 5. 3

   08 Cze 2006 20:29Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4801

   Kosiar, pilarki, wiertarki.... - schemat złożeniowy

   Cześć, obadaj sobie tą stronę BOSCH serwisówki. Kosiarki elektryczne BOSCH to cała seria ROTAK. Wpisz sobie w pole nazwa handlowa i wyskoczą Ci schematy serwisowe z opisami części w j. polskim.

   02 Gru 2010 10:29Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3721

   wfa2070 BOSCH - moduł COPRECI BYR67-0 nie działa silnik

   Poszukuję schematu tej pralki a właściwie to schematu modułu sterującego COPRECI BYR67-0. Wiem, że schemat modułu jest praktycznie nieosiągalny. Jeżeli ktoś ma taki moduł to proszę o podanie wartości opornika R31 który na mojej płytce uległ spaleniu.Dziękuję.

   12 Paź 2012 20:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5814

   Bosch WFD1661BY - nie pobiera wody miga

   Witam, mam problem z pralką Bosch WFD1661BY. Pralka chodziła całkiem przyzwoicie po czym została odłączona, woda z niej wypompowana i przesunięta w kąt. Po 4 miesiącach pralkę przewoziłem w inne miejsce(leżała na boku) Po podłączeniu i wybraniu ustawień poszedł z niej dym i nie pobierała wody. Da się...

   24 Paź 2012 09:32Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2976

   bosch - Ładowarka bosch 3, 6v - jaka zasada działania?

   Proszę o pomoc w objaśnieniu zasady działania ładowarki bosch 3, 6V. Schemat jest na zdjęciu. Ładowarka ma 3 boxy do ładowania, napięcie baterii 3, 6V. Napięcie wyjściowe z transformatora to 7 V prąd zmienny. Zastanawia mnie dlaczego jedna nitka bezpośrednio z transformatora jest podłączona...

   Zasilacze, ładowarki 29 Sty 2014 17:43Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2736

   BOSCH WOT 26351BY - Padł sterownik.... Warto naprawiać?

   w zeszłym tygodniu nasza pralka zadymiła całe pomieszczenie gospodarcze w którym stała. Po zdjęciu boków ukazał sie widok spalonej kostki przyłączeniowej przy silniku...Wymiana na tradycyjne wsuwki nie uruchomiła pralki. Zwarcia nie wytrzymał programator na którym po włączeniu programu wyskakuje...

   28 Lut 2014 10:19Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2295

   Bosch SGS30A39EU - Zmywarka Bosch SGS30A39EU wylewa wodę drzwiami (

   Mam problem ze zmywarką Bosch SGS30A39EU. Od nowości u mnie, ma 12 lat. Raz na jakiś czas łapie za wysoki poziom wody w komorze, co skutkuje wylewaniem przez drzwi. Poczytałem na forum tematy o czyszczeniu hydrostatu. Zmywarka na bok, odkręciłem blachę z dołu i... nie zlokalizowałem czegoś, co mogłoby...

   18 Lis 2015 09:15Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 7560

   Pralki Bosch - system oznaczeń -

   Przeglądałem to zanim utworzyłem tutaj temat. Nie, nie ma tam wszystkiego opisanego. Spójrzmy - model WAN20140PL i WAN20040PL - wg. tabelki na str. 30 nie różnią się niczym. To jest właśnie sedno mojego problemu, dla jakiego postanowiłem założyć owy topik, być może pomoże on także innym, gdy zdecydują...

   19 Lut 2019 00:01Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 28446

   Zmywarka Siemens SN25M880GB/50 - Schemat komory i wiązki podłączenia kabli

   Dzień Dobry,Nasza zmywarka Siemens SN25M880GB/50 wyświetlała błąd E15 czyli wyciek wody. Zidentyfikowaliśmy problem w postaci nieszczelnej uszelki i dołożyliśmy cieńszą uszczelkę pod już istniejącą. Niestety nie możemy złożyć zmywarki z powrotem bo telefon, którym robiliśmy zdjęcia został skradziony....

   14 Lut 2018 00:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1095

   Szlifierka Bosch PWS 650 - odłączony przewód

   Okej dzięki za schemat. I pytanko ten przewód jest oznaczony jaką literą na schemacie?Dzieki a na schemacie jest to oznaczone jaką literą

   Elektro Początkujący 19 Mar 2018 19:32Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1260

   Ładowarka Bosch AL1830CV - spalone elementy

   Ma ktoś schemat tej ładowarki lub wie jakie są wartości R7, R11, V6?Nigdzie nie umiem znaleźć schematu, będę wdzięczny za podesłanie schematu lub podanie wartości.

   10 Maj 2021 11:57Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1782

   Bosch ME 7. 5. 10 - Pamięć 29F400BB podwojona oraz flash poprzez złącze OBD

   Witajcie,dostałem zadanie usunięcia zaworu EGR z Golfa 4 1. 4 16V. Za pomocą interfejsu USB VAG KKL i programu nefmoto ecu flasher zgrałem z niego wsad. Problem polega na tym, że program zezwolił na zgranie wsadu tylko przy użyciu schematu pamięci 29F800BB lub 29F800 (nie pamiętam, który konkretnie).Wsad...

   18 Cze 2020 16:50Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 645

   Bosch PSR 18 Li-2 - Zastosowanie akumulatora Parkside 20V do wkrętarki Bosch PSR

   Ponieważ mam w domu kilka baterii do narzędzi Parkside chciałem sobie zbudować adapter tych baterii do starych wkrętarek Borch PSR 18 Li-2 bo mam ich kilka w piwnicy. Przejściówkę wydrukowałem, ze starej baterii wygrzebałem piny do wkrętarki i próbuje to uruchomić. Niestety próbowałem kilku podłączeń...

   15 Wrz 2021 09:26Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2334

   ECU do 2, 5 TDI (ACV) - bosch poszukuje danych

   czy może wie gdzie mogę znaleśc albo może mi odstąpic schemat sterownika bosch 0281 001 469 lub podobnego, ponieważ ma uszkodzone stopnie końcowe a elemnty są wyposażone w numery firmowe BOSCH oraz tak naprawdę bez tego trudno co kolwiec sensownego spradzić.proszę o pomockontakt:grzespal(at)poczta. fm

   08 Maj 2006 07:58Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1146

   Zmywarka Bosch Silence comfort 45

   "Resetowanie" nic nie pomogło już to robiłem. Ona nie suszy naczyń chociaż grzałka jest dobra. Co jest z tymi zmywarkami Boscha zaczęła szwankować jak sie gwarancja skończyła. Czy można ja samemu przeczyścić?, słyszałem ze zapychają się osadniki w tych zmywarkach? Czy ktoś ma do nich schemat działania?...

   11 Gru 2008 20:04Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8929

   Zmywarka Bosch pobiera i wypuszcza wodę

   Witam, dwa lata temu kupiłem zmywarkę firmy bosch niestety nie jestem pewny co do modelu jest ona bardzo podobna do,, Bosch SGS 54E42EU". Zmywarka do tej pory pracowała bezawaryjnie ostatnio jednak podczas pracy przeszła w tryb pobierania i wypuszczania wody który powtarzany jest w kółko nawet po próbach...

   16 Lut 2011 16:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 26761

   Diagnoza Polonez Caro Plus 1. 6 Bosch Monomotronic 98r

   Mam poloneza caro plus z silnikiem 1. 6 na wtrysku jednopunktowym bosch monomotronic z roku 1998. Problem polega na tym, że nie da się go odpalić na ciepłym silniku. Na zimnym pali na dotyk a jak sie zagrzeje to po zgaszeniu nie ma szans żeby odpalił. Czy dysponuje ktoś pewnym schematem interfejsu...

   21 Lut 2010 20:37Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2466

   Polonez- przełożenie wtrysków BOSCHA z Caro Plus do caro na

   Witam, tak jak w temacie przekładam z jednego poldka do drugiego wszystkie podzespoły i zastępuję gaźnik znanym systemem BOSCHA (robię to bo ten z BOSCHA już złom, a drugi ma przejechane 50km i jest zdrowiutki). Wszystko się wydaje piękne, poprzekładać podzespoły i dać główną wiązkę pod maskę, lecz...

   14 Sie 2010 23:06Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 941

   Centralny w merc. 220d bosch problem

   witammam zamiar zmienić autoalarm w moim merc 220Dzostało tam zamontowane takie cudo jak bosch blocktronik z immobilizeremimmobilizer padł i nie mogłem odpalić auta i został wyłączony przez magikanaprawa tego nawet nie wchodzi w grei teraz pytanie. jaki auto alarm polecacie ewentualnie pilot...

   Samochody Zabezpieczenia 15 Lis 2010 11:17Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 755

   Bosch WFO2060-Uszkodzony moduł sterowania

   Mam problem z pralką Boscha WFO2060. Po podłączeniu do prądu i włączeniu wyświetlacz miga i pokazuje przypadkowe znaki. Uszkodzony jest moduł sterowania - napięcie zasilające elektronikę pulsuje od kilku do kilkunastu V. Po odpięciu napięcia 5V od nóżki procesora napięcia z zasilacza na module są prawidłowe....

   30 Mar 2011 01:08Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6368

   pralka bosch wae -20360 - wyświetlacz

   Witam Wszystkich,mam pralkę bosch wae -20360. W czerwcu 2011 skończyła się 2 letnia gwarancja i pech chciał, że dziś mam problem z uruchomieniem pralki. Wczoraj jeszcze prała normalnie, natomiast dziś po włączeniu pralki i nastawieniu programu włącza się wyświetlacz migając, piszczeć, jak to sygnalizuje...

   10 Lis 2011 21:32Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 31216

   NIKON OPTIPHOT z kamerą BOSCH typ TYK 9A

   Mam możliwość kupienia zestawu mikroskopowego z mikroskopem NIKON OPITPHOT (niestety tylko tyle danych mam) z kamerą BOSCH typ TYK 9A (całość została kupiona w 2002 roku, dokumentacji niestety brak).Niestety nie bardzo wiem jak taką kamerę podłączyć. Czy ktoś może spotkał się ze schematem połączeń...

   Sprzęt Medyczny 06 Paź 2012 15:35Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 3256

   Kłopoty z regulatorem obrotów w Bosch GWS 24-230 LVI Professional

   Chodzi o szlifierkę kątową Bosch GWS 24-230 LVI Professional, uszkodził się regulator obrotów oznaczony w katalogu Boscha jako część nr. 880 i poszukuję schematu elektrycznego. Jest dość drogi i "zalany" ciężko go "odpakować" w celu zobaczenia co zawiera. Chyba, że ktoś ma w okazyjnej cenie choćby w pełni...

   28 Maj 2019 20:49Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3370

   Bosch KIM29470/02 - lodówka pracuje bez przerwy, osiąga za niskie temperatury

   posiadam lodówkę boscha KIM29470/02, która nie wyłącza się. Na minimalnych ustawieniach zamrażalnik ma -30°C schładziarka -15°C i pewnie osiągnie więcej. Awaria sprężarki i gazu wykluczona. Tzw przez boscha "zestaw naprawczy"- czyt. moduł sterujący miał awarię triaka.Przypuszczam że problem...

   29 Wrz 2012 20:44Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4998

   Bosch SMS50E08EU/07 - Nie grzeje wody błąd E02

   Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyn awarii zmywarki Bosch SMS50E08EU/07 objawiającej się brakiem grzania i wyświetlaniem błędu E02.Z lektury wszelkich porad dotyczących błędu E02 w zmywarkach Bosch (podejrzewam, że jakaś grupa zmywarek ma identyczny lub bardzo zbliżony układ sterowania...

   11 Lut 2013 22:26Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 14814

   Renault Kangoo - podłączenie pompy wtryskowej Bosch

   Kupiłem samochód marki Renault Kangoo z 2001 roku z silnikiem 1. 9 D. Samochód miał uszkodzony silnik i został wymieniony na silnik z Renault Clio 1. 9 D 1995 r. z pompą wtryskową Bosch, którym miałem okazję jeździć. Silnik był w 100% sprawny, odpalał bez problemu, nie kopcił, miał moc itp. Po przełożeniu...

   Samochody Mechanika 04 Lip 2013 13:05Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 21354

   Bosch SRI 3015 - Wypadnięta rurka w zmywarce Bosch

   Mam pytanko... czy to typowe aby załączona na schemacie i zdjęciu rurka "sama" wypadała?Czy to po prostu przypadek... czy szukać jakiejś usterki... czy może coś jest zapchane... czy to się zdarza/zdarzyło komuś?A może to jakoś zabezpieczyć?... czy to może taki "zawór awaryjny"... ze jak...

   01 Mar 2014 20:36Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3522

   Zmywarka bosch SRS 43E32EU - Zmywarka bosch SRS43E32EU - uszkodzony moduł

   W zmywarce SRS43E32EU jest moduł TYP. N/O 9000 275 951 EPG54128.Znalazłem na allegr podobny od zmywarki SGS43F02EU moduł TYP. N/O 9000 351 657 EPG54209.Moje pytanie: czy mogę je zamienić, a jeśli tak to w jaki sposób, proszę o podpowiedź. Bardzo proszę o schematy tych zmywarek bym mógł...

   04 Cze 2013 19:38Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2700

   Bosch PMF 180E - Urządzenie wielofunkcyjne Bosch PMF 180E - brak obrotów.

   Urządzenie jak w temacie przestało działaćPrzeczyściłem szczotki, sprawdziłem kabelki, poprawiłem luty, i wszystko wydaje się być w porządku, uzwojenia czyste bez nadpaleń.Ale niestety nie działa.Wydaje mi się że coś jest nie tak z płytką regulatora obrotów.Czy ktoś ma może schemat...

   12 Paź 2020 16:11Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4761

   Jak wsunąć wąską /45 cm/ zmywarkę Bosch Silence Comfort pod blat?

   Mam pytanie muszę wsunąć zmywarkę Bosch pod blat i zdjąć z niej blat, który jest na niej?Nie mogę sobie poradzić. Nie widzę żadnych śrub.Zmywarka jest wąska 45 cm firmy Bosch.Jak podawałem model - Silence Comfort.Proszę o jakiś wskazówki, schemat lub coś w tym stylu, żebym mógł ściągnąć...

   15 Maj 2014 17:50Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 8520

   Silnik pralki Bosch v2002 - Podłączenie starego silnik pralki Bosch - opis

   Mam problem z podpięciem silnika z pralki Bosch (pralka miała ze 20lat i poszla na złom ale silnik wciąż chodzi).Silnik ma 5 wyprowadzeń we wtyczce na 6pin.Wzorując się na schemacie ze stronkiPomiary na schemacie poniżej:Narysowałem prawdopodobne połączenie trzech...

   AGD Retro 24 Mar 2015 21:48Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 10662

   Zmywarka Bosch SMV50E70EU - Zmywa na zimno

   Nic tańszego nie mogło paść, bo jak widzisz na schemacie, tam nie ma czego innego. Jest tylko ta pompa cieplna, pompka podawcza, komora, płaszcz wodny, kostka z przyłączami na dole i moduł sterujący w drzwiach. I tyle. Ktoś tu na forum nawet pisał i robił zdjęcia, jak lutował, bo udało mu sie rozebrać...

   31 Mar 2018 18:24Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 16428

   Bosch KGV2604 - Brak wężyka skroplin (Bosch Cooler)

   Dziękuję Wam serdecznie za schemat i podpowiedź:)

   05 Paź 2014 14:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2547

   bosch psb 18 li-2 - wadliwy uchwyt futerko

   Żadnego dowodu zakupu nie mam bo kupiłem ją na aukcji od prywatnej osoby a w jaki sposób ta osoba weszła w jej posiadanie tego nie wiem.Schemat nie problemustalenie numeru części i jego ceny też nie, TYLKO 200 zł;-/Spróbuję napisać do Boscha, może coś wskóram ale wątpliwa rzecz bez dowodu zakupu...

   17 Lis 2014 10:11Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2841

   Bosch SGV5603/19 - Zmywarka Bosch, mały poziom wody, brudne naczynia.

   Zdemontuj lewy bok i masz dostęp.Ech, dopiero po Twojej wskazówce przestudiowałem schemat i zdjęcia Gregena i faktycznie te zaworki 166874 i 166875 są na wierzchu. Moja zmywarka zapełniała zbiorniczki płaszcza tak na wysokość ok. 10 cm i otwierał się zawór i całość wlewała się do środka komory zmywania...

   30 Gru 2014 21:52Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 26619

   Bosch C7 - Prostownik Bosch C7 brak reakcji na zasilanie

   Może ktoś ma schemat do powyższego prostownika było by szybciej i łatwiej.

   Elektro Spawarki i Prostowniki 23 Lis 2022 23:11Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 13500

   Wkrętarka BOSCH PSR 1440 - Jak przerobić wkretarkę BOSCH z 14, 4 V na sieć 230 V?

   Zasilacz na14, 4V o odpowiednim prądzie, szukaj

   31 Sty 2016 20:39Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 3141

   Wyrzynarka - BOSCH Część PST 50 AE brak śruby mocującej

   Witam. Mam taki problem. Odkręciła się śruba mocująca, czy dociskająca piłkę w tytułowej wyrzynarce i gdzieś mi zaginęła. Wiem że tak ową można kupić, ale to nie sztuka. Chciał bym dopasować inną, ale nie wiem jaki jest jej wymiar, oraz gwint. I to chciał bym wiedzieć. By dopasować inną.Poniżej...

   23 Lip 2016 09:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2061

   Bosch WAY32740PL/01 - Spalone rezystory w przetwornicy.

   Witam, mam problem z elektroniką w pralce Bosch WAY32740PL/01.Natomiast spaliły się mi dwa rezystory w przetwornicy i odczytanie ich wartości jest nie możliwe są to duże rezystory pracujące równolegle, a oznaczenia na płycie R71/R72 oraz R15/R16. Pierwszy pasek był brązowy drugi chyba czarny a...

   07 Mar 2019 16:16Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1296

   BOSCH AL1115 - Ładowarka bosch al1115 nie ładuje, nie świeci się dioda, nie pal

   Poczytaj tu [url=]Link.Jest opis... jest schemat...PowodzeniaAndy

   10 Lip 2018 19:43Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3198

   VW Bosch EDC15V - VW Bosch EDC15V - Pinout ECU 038906013AN

   A tam nie ma dwóch czujników temp, albo jest podwójny. Mogę zmyślać bo nie patrzyłem na schemat.

   23 Lip 2019 21:48Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 3714

   Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne

   Witam, problem dotyczy płyty indukcyjnej Bosch PIE631FB1E. Mam dom z lat 60, instalacja cała w miedzi ale styl jej pozostał jak z tamtych lat, główne bezpieczniki, potem bezpieczniki w zegarze i tyle. Te mają 20A.Płyta podłączona pod "siłę" czyli L1 L2, N oraz zmostkowane uziemienie do N. Płyta działała...

   27 Lut 2020 19:47Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2307

   Bosch WAE20463PL/01 - Wymiana łożysk - koszta, opłacalność?

   Koszt robocizny wymiany łożysk w skręcanym zbiorniku to ok 200zł-230zł, roboty ok 4h-5h, dwa łożyska z simmeringiem ok 50zł-70zł, koszt za całość ok. 250zł-300zł.A panowie serwisanci z firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o. o. (lub firmy podwykonawczej) niech nie p*#$(at)olą, że trzeba kupić...

   02 Lip 2020 16:17Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4017

   Bosch PKS 55 - Piła Bosch PKS 55 wyłącza agregat 3100W

   Lub kup miękki start za 11 zł i podłącz pomiędzy pilarkę a agregat. To tak można? :-) Mogę poprosić o schemat?

   23 Paź 2020 09:03Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 429

   BOSCH PSM125 - Uszkodzony kondensator, brak oznaczenia pojemności

   Dzień dobry!Remontuję szlifierkę stołową BOSCH PSM125 Typ 0 603 274 003.Tu tabliczki znamionowe:Jest do wymiany kondensator pracy silnika, niestety najwidoczniej przewody we wnętrzu przetarły oznaczenie i nie wiem jaki założyć. Wygląda jakby było to 3, 6uF lub 5, 6uF, ale nie jestem pewien....

   27 Kwi 2021 00:15Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 990

   Piekarnik Bosch HBA23B150E - podłączenie wiązki elektrycznej

   Marka: BOSCHModel: HBA23B150ECześćPoszukuję schematu podłączenia wiązki elektrycznej w piekarniku do zabudowy Bosch (model podany wyżej). Szukałem service manual'i, ale żadnego nie znalazłem. Powód poszukiwań dość błahy... Na czas remontu piekarnik został wystawiony do garażu gdzie dopadły go...

   AGD Kuchnie 14 Wrz 2021 19:46Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 603

   Regulatory alt. Bosch - Podniesienie napięcia ładowania w regulatorach z terminalem IG

   Witam, potrzebuje podnieść napięcie ładowania w regulatorze Bosch z stykiem IG (zapłon ter. 15) oznaczanym też przez producentów zamiennych jako sense (tu jest niezgodność). Przy tym typie regulatora nie mam jak zastosować rozwiązania z diodą przy zacisku masy już opisanego na forum z powodu konstrukcji...

   27 Sty 2023 22:47Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 321

   Lodówka Bosch KGV 3104

   W lodówce jak w temacie padła elektronika. Serwisant stwierdził, że najlepiej jest wymienić moduł, lub chociaż załatwić schemat do niego, a jak nie to trzeba będzie przerobić na inne sterowanie (trochę mi się to nie usmiecha).Potrzebuję informacji gdzie mogę ściągnąć schemat do tego modułu....

   12 Lut 2004 14:02Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 8415

   BOSCH WOF1610

   Ogromna prośba, czy ktoś ma schemat połączeniowy do WOF1610 lub schemat samego programatora. Chyba mam problem z programatorem (nie grzeje, pobiera wodę i wypuszcza jednocześnie)[email]krzysztof. majda. inte...

   22 Mar 2004 09:53Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1686

   Pralka Bosch 1604/05 PL

   Proszę o pomoc w naprawie modułu sterującego pracą silnika do urządzenia jw. Moduł ten ma oznaczenie E-NR WFB1604PL/05 FD-780306171 typ BATRIS liczba obrotów 800. Model BYR891-3 COD. 471-814Niestety same porady mogą nie wystarczyć ponieważ obudowa tego modułu zwarła się z korpusem pralki i nastąpiło...

   31 Mar 2004 11:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5414

   Gorenje WA 403. Połączenie hydrostatów. Czy ma ktoś schemat?

   Proszę pana nie warto inwestować w ten złom. To jest ruska tandeta. Kup pan Boscha działa bezawaryjnie. Polecam!!!Od kiedy GORENJE jest "ruską tandetą"?PS. A "BOSCH"?...., szkoda, że nie mam "ruskiej" klawiatury....

   28 Gru 2004 12:06Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2590

   Pralka BOSCH WFB1604 grzeje tylko w niektórych miejscach.

   W dziale schematy jest schemat a w nim diagram czasowy programatora prześledź i zobaczysz co nie łączy

   11 Mar 2005 17:15Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2904

   Bosch WFB 2000-przekładka programatora od WFB 1604-pomocy!

   W ser. Boscha właśnie sprawdzałem do pralek WFB 1604, WFB 2000, WFB 2004 pod pozycją programator jest taki sam numer czyli z tego wynika że są stosowane takie same programatorySchematu nie posiadammożesz sprawdzając kable po kolei gdzie do jakich elementów są podłączone wpinać według schematu do WFB1604

   14 Wrz 2005 22:59Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3528

   passat b5 abs bosch

   witam mam problem serwis znalazł błąd z polączeniem zestaw wskaźników i pompą abs potrzebuje schemat gdyż serwis sie poddał z kopaniem w instalacji a chciałbym to naprawic serwis wpinał sie wiązką bocznikową do pompy abs i wynależli przerwe niestety oni nie udzielają informcji na temat schematów prosze...

   13 Wrz 2006 18:59Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1578

   Bosch Wob 1200 nie wiruje a teraz nawet nie odsysa

   Dzięki za porady ale jak już mówiłem jestem zielony. Czy moglibyście mi dać namiar na jakiś schemat tej pralki czy coś w tym rodzaju? No jak już ją przewalę na bok i odkręcę obudowę to i tak nie mam bladego pojęcia co jest co...PS. Dzisiaj przeszła cały cykl prania ale przy wirowaniu jak zwykle problem.EDIT:...

   20 Paź 2007 13:06Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 5452

   pralka Bosch WFB1604 - problem z działaniem silnika

   Na razie dzięki.We wskaznym miejscu znalazłem link do schematu i teraz mam nadzieję, że sobie poradzę. Ze wstępnej analizy wynika mi, że zasilanie modułu sterującego mierzyłem poprawnie, i że w tym punkcie powinno być 220V dochodzące poprzez programator. To, że obserwowałem skoki napięcia świadczyłoby...

   28 Gru 2007 11:18Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 6385

   BOSCH WFB1205 - moduł silnika

   Wiem iż nie robiłeś fotki aparatem tylko skanerem, ale trzeba będzie jednak zrobić bardzo dobrej jakości fotki.Sam naprawiałem niedawno podobny moduł i stwierdziłem iż pewne szczegóły na różnych modelach modułu różnią się i nie szło uruchomić modułu jaki naprawiałem ja.Dopiero trafienie...

   03 Mar 2009 19:15Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4800

   Airbag sensor potrzebny pinout BOSCH Carisma MR913 791

   Niestety to raczej nie ten schemat, Carisma jest z 2002 roku, na sensorze jest data 02-06-12. Na razie ustaliłem tylko ze masa jest na pinie nr 6.Chodzi mi o stwierdzenie czy wogole sterownik się komunikuje. Próbuje programem dosowym airbag. exeEdit: Chyba jednak się myliłem, schemat jest prawidłowy,...

   06 Mar 2009 11:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4595

   BOSCH maxx wfl 1200 - bęben nie startuje

   Mam schemat tej pralki jak co to gg 4453916 albo (at)Dodano po 50Podam ci schemat gg 4453916 zawor od wody odkrecony?

   30 Maj 2009 20:07Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 6742

   Zmywarka Bosch SGS56M32EU/80 - potrz. instrukcja serwisowa

   Jak w temacie.Ew. może jakiś schemat połaczeń.nigdzie nie mogę znaleźć.Nie ma też w standardowych firmach sprzedających instrukcje i schematy.Trochę dziwne, bo całkiem fajny model i chyba trochę ich sprzedano.Nr katalogowy tej zmywarki to chyba: 017080242366008168

   08 Paź 2009 20:59Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 11374

   alternator Bosch, kontrolka LED nie gaśnie, brak ładowania

   Instalacja w maszynie FINLEY, panel kontrolny TEREX-zawiera stacyjkę bezpieczniki kontrolki LED i układ elektroniczny oraz licznik motogodzin, silnik DIESEL, instalacja elektryczna do odtworzenia po nieprofesjonalnej wymianie silnika DIESLA, poucinane wiązki, gdzie szukać schematu instalacji elektrycznej...

   04 Sty 2010 13:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1299

   BOSCH Zeitrelais 0 335 330 007

   Szukam schematu powyższego urządzonka. Mam problem z oświetleniem w samochodzie, a schemat od samochodu nie pokazuje ściemniacza od środka. Chciałbym zrozumieć jego działanie i ewentualnie samemu wyeliminować usterkę.

   14 Sty 2010 17:01Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2089

   Citroen saxo 1, 1 97r na Bosch MA3. 1 kody ECU i pompa paliwa

   1. podaj +12V na bezpiecznik F9 w skrzynce pod maska.Czy ten bezpiecznik F9 to ten zaznaczony na schemacie?Ciężko jest znaleźć jakiś adekwatny schemat do konkretnego modelu. Ten powyżej co prawda dotyczy Boscha MA3. 1 ale od 99roku. Mój jest z końca 97r i np czujnik położenia wału ma złącze...

   16 Gru 2021 16:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 9396

   Prostownik BOSCH SL 2470 konstrukcja i diagnoza

   Napis na transformatorze jest mylący: napięcia na jego wyjściach są zupełnie różne (dołączam pomiary na różnych ustawieniach prądu ładowania- ustawione za pomocą przełącznika, mierzone bez obciążenia, wypięte z układu). Sprawdziłem połączenia, przełączniki oraz płytki prostownicze (nie wiem jak dokładnie...

   26 Sie 2010 11:58Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 7015

   Zmywarka Bosch SKT2052 problem z wodą, pompą czy solą?

   Sam sobie odpowiem, chociaż na kilka szczegółów które znalazłem.Z pewnością następnym będzie łatwiej znaleźć cokolwiek o tych zmywarkach.A więc ten model nazywa się jeszcze:BOSCH S2R1BSIEMENS SK 23301 / 01SIEMENS SK 23301 / 03SIEMENS SK 23301 / 04SIEMENS SK 23301 / 05 i inne pochodne (różnice...

   20 Paź 2010 20:32Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8600

   Regulator napięcia prądnicy- Bosch 24V

   Mam prądnicę BOSCH o nr. 0101402080 -28V19A14 były montowane w autobusach tzw. "ogórki" i w wywrotkach Tatra z "ryjkiem" typ silnika prawdopodobnie RTO. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może regulator lub schemat ewentualnie potrafi zmienić schemat regulatora prądnicy 12V tak by dawał ok 24V. Prądnica...

   Samochody Początkujący 10 Lis 2010 18:36Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3322

   Pralka automatyczna Bosch WFC 1200 nie pierze i nie wiruje

   Pralka przestała wirować. Po wymianie szczotek przez serwisanta wykonała 1 cykl pranie i pojawił się dym. Okazało się że uzwojenia wirnika i stojana oraz komutator uległy uszkodzeniu. Po wymianie silnika, pralka pobierała wodę przez ok. 30 sek. Po przeczyszczeniu nadpalonych końcówek hydrostatu...

   15 Kwi 2011 20:25Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6571

   Wiertarka Bosch GBH 2-26 DRE dziwne objawy

   Witam, podłączę się pod temat gdyż mam problem z tym młotem a mianowicie oddałem do serwisu Bosh w Zamościu tego młotka, serwis "zaspiewał" za naprawę 800zł, więc odebrałem z powrotem rozkręciłem sam i jak się okazało wg schematu brakuje łożyska i mechanizmu do przełączania trybu pracy które to podobno...

   05 Maj 2020 12:18Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 16413

   [Zmywarka BOSCH SRS43A12/14] Nie grzeje i inne

   Po zakupie pompy dziś była próba i:1. Cieknie w miejscu połączenia zbiornika z solą z komorą - cieknie pod uszczelką ale sama uszczelka nie wygląda na złą; jest miękka i nie ugnieciona. W sklepach dostanę taką?2. Po włączeniu (na próbie) i ustawieniu 65°C pracowała jakieś 10 minut....

   20 Wrz 2011 07:41Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 8287

   BOSCH KGN-49A71, w chłodziarce za ciepło, w zamrażarce za zimno

   ślicznie dziękuję za odpowiedz,ja w mojej lodówce kgn49a71 już miałem sprawdzoną grzałkę pod parownikiem nie przez serwis boscha bo ten na opole jest beznadziejny już przez niego wymieniłem moduł komputera i wyłącznik drzwi w zamrażarce WinkWczoraj wyciągnąłem grzałkę spod parownika była...

   09 Gru 2011 10:32Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 9224

   Wiertarka ACU BOSCH PSR 18 LI-2 a układ regulacji obrotów...

   Padła elektronika, o naprawie, czy kupieniu nowej raczej mogę zapomnieć/ koszty.Chcę w niej zastosować schemat podobnego regulatora, by był zakres regulacji podobny do oryginału, oczywiście bez kontroli napięcia:P.Chodzi mi o prosty sprawdzony schemat ideowy, dobrze by było i druk,...

   04 Sty 2012 11:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2187

   Hilti WSJ 750 ET - Szukam schematu wyrzynarki

   Jak to jest z elektronarzędziami HILTI w środku są to silniki BOSCHA?Jest jakiś odpowiednik wirnika od tej wyrzynarki do wyrzynarki z BOSCHA? Na stronach nie mogę nigdzie znaleźć wirnik do tego modelu.

   22 Wrz 2013 19:45Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3270

   Zmywarka Bosch SGI5635EU - małe ciśnienie wody ze zraszaczy

   plan b) nie dał efektów. Wygląda iż prawidłowy kierunek to a) - pompa myjąca a konkretnie jej turbina.Co do weryfikacji przekaźnika to:- jest sterowany napięciem stałym 5v z fioletowego kabla. Biały i czarny to zasilanie 220v silnika.- jest sprawny (przez porównanie ze schematem i innym prawidłowo...

   09 Paź 2020 20:26Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 14199

   Simson s51/s70 - odczytanie schematu, wątpliwości

   Te numerki przy połączeniach, zaciskach, itd, to oznaczenia kodowe instalacji według Boscha.Wpisz sobie w google "oznaczenia instalacji Bosch" lub "oznaczenia instalacji elektrycznej samochodu" i wyskoczy ci wątek na forum z pełnymi oznaczeniami. Polecam. Przyda się. Bo wiele firm to stosuje.Wygląda,...

   Motocykle, Motorowery 01 Gru 2013 00:41Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 19566

   Bosch gbh 4 dfe przepuszcza udar

   Z tego co widzę za wybór trybu pracy odpowiedzialny jest przesuwny wałek z naciętymi zębami -67. Pokrętło ustawienia trybu pracy porusza poprzez element sprężysty plastikową osłoną łożyska, które poprzez łożysko porusza opisywanym wcześniej wałkiem. Element odpowiadający za blokadę wiertła podczas kucia...

   25 Lip 2014 13:05Odpowiedzi: 37 Wyświetleń: 17958

   BOSCH KGV 24320 - Światełko nie gaśnie tylko przygasa. Częste przepalanie żarówe

   Ma się świecić. Służy do podgrzewania komory chłodziarki przy niższych temp. otoczenia, aby utrzymać właściwą temp. w zamrażarce (sprężarka częściej pracuje). Działa zazwyczaj przy załączonym przełączniku (czerwony wskaźnik) przy pokrętle temperatury, ale także w innych przypadkach np. przy zbyt długich...

   20 Mar 2014 21:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2277

   Polonez 1. 6GLI Bosch - Podłączanie skanera ODB2 ELM327 do Poloneza

   Czyli temat w zasadzie wyczerpany. Ale mam pytanie z innej beczki: złożyłem konwerter napięć na układzie max232, ale nie chce się łączyć ze sterownikiem silnika.Na schemacie C3 i C4 mają złą polaryzację. Taki ten schemat poprawiony, że nie poprawiony.Pomyliłem oporniki. Zamiast 10k pomyliłem...

   17 Sty 2015 20:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2769

   Bosch Al2425 - Wysadza bezpieczniki, nie działa,

   100% gwarancje, że jest uszkodzony uklad skalony c 8 nóżkami ( znajduje się powyżej? 6) i tranzystor na radiatorze. Sprawdź wszystkie elementy, które stosują do prostownika sieciowego napięcia. I nie czyń więcej głupstwa. Na czas poszukiwania uszkodzenia wyrób należy włączać do sieci przez żarówkę...

   Początkujący Naprawy 25 Mar 2015 01:26Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1911

   Zmywarka Bosch SPV50E00EU - Nie grzeje wody

   OK, z tym zmierzeniem jakoś sobie poradzę (muszę zdobyć miernik) tylko problem w tym, że nie bardzo wiem w którym miejscu się grzałka znajduje, gdybym tylko miał schemat z widokiem eksplodowanym, gdzie który element się znajduje byłoby prościej, a tak to trochę po ciemku...Zatem wykonałem na początek...

   30 Sty 2017 21:33Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 48789

   Integra 64+ GSM8 Genevo INT-RX-S Schemat + o czym powiadamiać

   Proszę o poradę dotyczącą poprawności schematu. Alarm przewidziany jest w moim prywatnym domu (stan surowy zamknięty, położone przewody). Dom z garażem. Planowane 3 strefy: parter, poddasze, garaż. Drzwi wejściowe i brama kontaktrony. Planuję samodzielny montaż.System zakupiony, składa się...

   29 Sty 2016 10:54Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 10764

   Bosch SPV50E00EU/11 - Po inwazji gryzoni...

   Jedno z pytań z poprzedniego postu zostało wyeliminowane.Podmieniłem panel obsługi na inny, sprawny o takim samym oznaczeniu.Niestety, zachowuje się on identycznie jak panel oryginalny...Czyli najprawdopodobniej zostaje przeprowadzenie konfiguracji, albo panelu obsługi, albo modułu sterującego....

   02 Sie 2017 13:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6774

   Zmywarka Bosch SMV50E90EU/54 - płytka sterownika, przepalone elementy

   Są to:1) Elementy zabezpieczające przed przepięciami diody typu transil (Transient Voltage Suppressor, TVS) (druga fotografia elementy większe, uszkodzony widocznie jeden)2) Kondensator i prawdopodobnie dioda (wokolicy układu TNY264, zapoznaj się z jego aplikacją i staraj się dojść gdzie te elementy...

   05 Cze 2017 19:35Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2829

   Wiertarka Bosch PSB 1000RPE - jak zmontować

   Witam wszystkich serdecznie.Posiadam wiertarkę j. w., którą musiałem rozmontować i teraz mam problem z jej poprawnym złożeniem. Chodzi o dwa walce oznaczone na poniższym schemacie numerkiem 44. Nie wiem jak powinny być ułożone względem elementów 896, 895, 831 i 37. Jak bym ich nie wciskał to zawsze...

   19 Sie 2017 07:23

   Bosch AL 1115 CV - Uszkodzona ładowarka - świeci ale nie ładuje

   Witam, zacząłbym od przeanalizowania schematu, poszukaniu na płytce jakiś przepalonych elementów. Schemat jest w linku poniżej:[url=]Link

   06 Gru 2017 14:07Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 7323

   Peugeot 306 1. 6 BOSCH MP 7. 2 - Awaria immo

   mam problem z samochodem, jest to Peugeot 306 lift, rocznik o ile dobrze pamiętam to 1999, silnik 1. 6 8v 89km NFZ (TU5JP).Problemem jest najprawdopodobniej ECU silnika.Po podłączenia ECU do samochodu, podłączam klemy do akumulatora, po przekręceniu kluczyka na zapłon słychać pompę paliwową...

   18 Sty 2018 16:49Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1485

   Alternator BOSCH 90A 12V VW... - Jakiej mocy żaróweczka do tego alternatora?

   No właśnie tam jest dobre połączenie wyczyszczone dobrze papierem ściernym.Całość jest podłączona identycznie tak samo jak na schemacie poniżej. Kontrolka z jednej strony do przewodu D+ a z drugiej strony przez włącznik do zacisku plusowego akumulatora.O ile w niektórych samochodach pokroju Renault(nowszych),...

   07 Maj 2018 21:55Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 3633

   Podkładki - uszczelki wtryskiwacza Opel 1. 3 CDTI Bosch

   Zakłada się na rowek wtryskiwacza aby go uszczelnić od góry przed brudem...Mniej więcej tak... :

   30 Gru 2018 14:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4431

   Bosch SGS4332/17 - Uszkodzenie programatora zmywarki prawdopodobnie od zwarcia.

   Walczę z uszkodzoną zmywarką firmy Bosh, typu SGS4332/17.W trakcie pracy (faza pracy nieznana) nastąpił strzał w sterowniku i nastąpiło wyłączenie całości. Po rozebraniu okazało się, że odpalił jeden z triaków typu Z0109MN (SMD) oraz jedna ścieżka odparowała w całości, a jedna została...

   19 Kwi 2019 13:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 822

   CITROEN jumpy 1, 6 hdi 90 KM - nie podaje paliwa na wtryski bosch EDC16C34

   może ktoś z Was miał taki przypadek, autko mam od niedawna miał być uszkodzony silnik, ale okazało się że silnik jest ok.Niestety błądzę na ślepo nie mam żadnego schematu elektryki od kompa, po diagnostyce został mi błąd p0001 i p1471-problem z zaworem wysokiego cisnienia - sprawdzilem polaczenia...

   05 Maj 2019 13:15Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1665

   Bosch SRV55T33EU/15 - zmywarka padła płyta po wymianie LNK304GN

   Myślę, że LNK jest do wymiany, a może ktoś ma jeszcze inne pomysły co można zmierzyć.Toni, a może coś bardziej w temacie czy brak tego 8V i 5V wskazuje jednoznacznie na uszkodzony LNK czy bardziej na uszkodzenie przetwornicy? No i może coś więcej o pomiarze LNK ile powinno wskazać, a u mnie nie wskazuje...

   08 Maj 2020 11:17Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 5691

   Fiat Sedici - Szukam pinout sterownika silnika Fiat Sedici 2014 Bosch 33920-55L8

   Witam. Potrzebuje schemat podłączenia do wiązki przewodów (pinout) sterownika silnika Fiat Sedici 2014 rok Bodch 0 261 S08 748 33920-55L80 055L1.Głównie chodzi mi o możliwość podłączenia tempomatu. Mam schemat do starszej wersji ale tam jest inny sterownik. Silnik jest od Suzuki ale też nie znalazłem.

   24 Paź 2021 14:25Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 207

   Kocioł gazowy Bosch GC2300 iW, a temperatura zasilania wężownicy

   Zasobnik to Galmet mini tower 120l.Czy zasobnik jest podłączony zgodnie ze schematem? Jak, do których króćcy jest podłączona wężownica w kotle?Instalator który montował mi kocioł powiedział że tak ma być i jest wszystko ok, mówi że woda ciepła idzie do góry i dlatego jest taka różnica...

   Systemy Grzewcze Użytkowy 05 Lis 2021 18:55Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 2220

   Bosch SMV46KX00E/04 - jak wyjąć moduł sterowania w zmywarce

   Dziękuję alekt77 oraz radasDzięki schematowi i poradom operacja zakonczona sukcesem.Jeszcze raz wielki dzieki za pomoc.Temat zamykam.Dodano po 3Dzięki poradom i schematowi udalo się wyjąć moduł choć nie było łatwo bo sie klinował o płaszcz wodny.Jeszcze raz wielkie dzęki.Poniżejobiecane...

   17 Lut 2022 09:20Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 405

   Bosch PWS 7-125E - zagadkowy przewód regulatora obrotów

   Pytanie dotyczy zagadkowego przewodu, który wysunął się podczas rozbierania szlifierki (przestrzeń pomiędzy obudową a uzwojeniami).Jaką funkcję spełnia i gdzie należy ów dokładnie podłączyć?Na schemacie uwidoczniono 3 wyprowadzenia z regulatora, a czwarty enigmatyczny element został pominięty.Oznaczenie...

   19 Wrz 2022 19:20Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 264

   Elemeent z komputera Bosch - UNO 1. 5

   W wyniku przepalenia (jedna z nóżek stopiła się) układu TLE 4202 w ECU od Una 1. 5 i. e. przestał działać wtryskiwacz. Moje pytanie jest takie. Gdzie mogę kupić lub zamówić taki układ? W żadnym z poznańskich sklepów elektronicznych nie mogłem znależć? Znalazłem na jakiejś ruskiej stronie opis i komentarz....

   20 Paź 2005 13:49Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2352

   Bosch 909

   Potrzebuje schema kabelka do Boscha 909 chyba ze pasuje od od 508 509 607 itd. :roll:schemat ten sam tylko wtyczka inna:D

   Smartfony Serwis 13 Wrz 2003 14:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1114

   Bosch KFS457 modyfikacja DG0DI

   Posiadam radiotelefon Bosch KFS457 z modulem kontrolnym BTM-S.Chce go przestroic na pasmo amatorskie 70cm, w zwiazku z tym mam pytanie: czy ktos juz moze ma za soba, udana lub tez nie, probe przestrojenia ww trxa?Znalazlem opis przestrojenia wg DG0DI - trzeba zbudowac wlasny sterownik...

   Radiotechnika Serwis 17 Wrz 2004 09:19Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1476

   Pralka Bosch WFD 1604 - nadmiarowy kabelek

   Witam po raz pierwszy na forum!Proszę o wybaczenie, ze od razu z pytaniem, ale tak mnie przypililo... :oops:Dostalem pralke w stanie niestety lekkiego demontazu - Bosch WFD 1604.Z wiekszoscia problemow sobie poradzilem, ale zostal jeden jak dla mnie nie do przeskoczenia.Od silnika pompy...

   18 Maj 2004 18:53Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3716

   Bosch KKE3101

   proszę o pomoc w zdobyciu schematu sterownika i instalacji elektrycznej zamrażarki Bosch:typ KKE 31 01

   29 Lip 2004 21:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1279

   Polonez z wtryskiem Bosch

   Poszukuje schematu interfejsu do połączenia PC - złącze diagnostyczne Polonez Atu wtrysk Bosch Mono-Motronic MA 1. 7Pozdrawiam.

   07 Gru 2005 21:06Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2317

   pralka BOSCH WFT6010 chce zakręcić bębnem i wyświetla błąd

   Pralka BOSCH WFT-6010objaw:w momencie każdego przewidzianego ruchu bębna,np: w momencie nabierania wody, gdzie są chwilowe ruchy bębna lub wirowania,słychać przeskok jakby przekażnika silnik sie nie ruszy i wyświtla błądZostał wykonany przegląd płytki elektronicznej, ale nie widać istotnych...

   01 Lis 2004 09:28Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3066

  Podręcznik szybkiego startu i instalacji Bosch B22ct80sns

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik szybkiego startu i instalacji Bosch B22ct80sns

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik szybkiego startu i instalacji Bosch B22ct80sns