Podręcznik użytkownika i instrukcje Dewalt Dwe7480 to przydatne narzędzie dla użytkowników, którzy chcą w pełni wykorzystać wszystkie funkcje oferowane przez stół szlifierski Dewalt Dwe7480. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji, konserwacji i użytkowania, a także informacje o częściach i akcesoriach. Podręcznik zawiera również wskazówki dotyczące bezpiecznego użytkowania, takie jak odpowiednia odzież ochronna i używanie wyłącznie wyłączników ochronnych. Podręcznik użytkownika i instrukcje Dewalt Dwe7480 są dostępne w wersji papierowej, w wersji drukowanej oraz w formacie PDF na stronie internetowej producenta.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik użytkownika i instrukcje Dewalt Dwe7480
Podręcznik użytkownika |
(Wersja)
(Rozmiar)
Podręcznik użytkownika
(0)
(4. 87MB)
Podręcznik HTML
Widok(-)
Instrukcja oprogramowania
(A)
(9. 49MB)
Podręcznik Instalacji
Podręcznik szybkiej obsługi
(0)
(1. 80MB)
Podręcznik instalacyjny dla systemu Windows 7
(0)
(0. 57MB)
Dokumenty prawne
Deklaracja zgodności
(5)
Pobierz i zobacz dokument w formacie PDF. Dokumenty w formacie PDF wymagają instalacji programu Adobe ® Acrobat Reader DC®. Jeśli nie masz programu Adobe ® Acrobat ®, kliknij przycisk "Adobe ® Acrobat Reader DC®", aby pobrać oprogramowanie.
Zakończenie wsparcia sterowników drukarek dla systemów Windows 7, 8, 8. 1, Server 2008, 2008R2.
Firma HP nie obsługuje tych sterowników od 1 listopada 2022 roku. HP zaleca aktualizację systemu operacyjnego do obsługiwanej wersji. Dowiedz się więcej
Instrukcje obsługi i podręczniki użytkownika
Czym zajmują się technical writerzy? Tworzą m. in. instrukcje obsługi lub podręczniki użytkownika (ang. user guides, user manuals). A czym zajmują się instrukcje obsługi? I czym właściwie są?
Wikipedia ma odpowiedź i na to pytanie – według tej definicji są to dokumenty mające na celu ułatwić ludziom używanie różnego rodzaju produktów lub rozwiązań (systemów). Można je spotkać w różnych dziedzinach życia i przemysłu – instrukcje obsługi samochodu, pralki, komputera, oprogramowania, zabawek… Tak, tak, to są właśnie te wszystkie dokumenty których prawdziwy fachowiec nigdy nie czyta;).
Tego typu dokumentacja może mieć różnych adresatów – administratorów systemu, wdrożeniowców, użytkowników końcowych… Powoduje to, że tworzymy dla nich różne typy podręczników, na przykład:
- Podręczniki instalacji (installation guides) – opisujące proces instalacji i aktualizacji (upgrade’u),
- Podręczniki administracji (administration guides) – dla zarządzających systemem,
- Podręczniki wdrożenia lub konfiguracji (implementation/configuration guides) – dla wdrożeniowców odpowiedzialnych za przygotowanie i skonfigurowanie systemu do realizacji konkretnych działań (dla konkretnego klienta),
- Jaktosy (how-to guides) – pokazujące jak użyć produktu w konkretnym celu,
- Szybkostarty (quick start guides) – opisujące w jaki sposób rozpocząć pracę z urządzeniem (systemem),
- Inne.
Jak widać, znalezienie polskich odpowiedników dla niektórych typów dokumentacji jest dość trudne – liczymy tutaj na Wasze sugestie i podpowiedzi.
Jak wygląda tego typu dokumentacja z punktu widzenia użytkownika? Zazwyczaj jest to książka – ze stroną tytułową, spisem treści, skorowidzem (index), podzielona na rozdziały wypełnione tekstem, rysunkami i tabelami. Dostarczamy ją w formie papierowej, lub elektronicznej (np. plik PDF). Więcej informacji na temat tego co powinno się znaleźć w instrukcji użytkownika znajdziecie między innymi tutaj.
A w tym miejscu świetny przykład jak nie robić instrukcji obsługi:).